Marats/Sads

Pēc Pētera Veisa lugas motīviem

Tuvākā izrāde pirmdien, 27. maijā, 19:00

Pirkt biļeti

Izrāde vienā cēlienā


Pēdējos trīspadsmit dzīves gadus skandalozais rakstnieks un bēdīgi slavenais izvirtulis marķīzs de Sads pavadīja Šarantonas psihiatriskajā klīnikā. Dziednīcas direktors savu iestādi esot vadījis pēc modīgiem un humāniem principiem, tāpēc klīnikas telpās Sadam atļāvis organizēt saviesīgas vakariņas, balles un koncertus, kā arī iestudēt un izrādīt paša marķīza rakstītas lugas. Šajos ekscentriskajos uzvedumos kā dīvainā mākslas terapijā piedalījās pārējie dziednīcas pacienti, un drīz vien trako nama teātrālie vakari kļuva par elitāru modes lietu, ko bija jāpieredz visam Bonaparta laika sabiedrības krējumam.

Izrāde “Marats/Sads” ir mēģinājums iztēloties un restaurēt vienu no šīm pshihiatriskajā klīnikā iestudētajām izrādēm – vērienīgu, muzikālu uzvedumu par revolucionāla un tautas drauga Žana Pola Marata pēdējo stundiņu – slaveno nāvi vannā.

Tas ir dzīvnieciski juteklisks un filozofiski pielādēts darbs, kas risina jautājumus par revolūcijas nepieciešamību un to, vai pārmaiņām jāsākas sabiedrībā vai īpatnī.

Izrādes ilgums

1 h 30 min

Lielā zāle

Pirmizrāde

2024. gada 25. Aprīlis

Mākslinieciskā grupa

Tulkotāja

Silvija Brice

Dramaturgi

Arvis Viguls, Klāvs Mellis, Rūdolfs Gediņš

Atdzejotājs

Arvis Viguls

Scenogrāfs, kostīmu mākslinieks un grima koncepcijas autors

Adriāns Toms Kulpe

Komponists

Edgars Mākens

Gaismu mākslinieks

Oskars Pauliņš

Producente

Anna Vekmane

Lomās

Atsauksmes

Galerija

Recenzijas