Latvijas skolas soma


EKSKURSIJA

Mērķauditorija: no 1.-12. klase

Teātris vairāk nekā 2500 gadus ir nozīmīga cilvēces kultūras sastāvdaļa. Daudzi piešķir teātrim noslēpumu un maģijas noskaņu, citi mēģina saskatīt racionālo un izglītojošo.

Kāds ir Nacionālais teātris, to Tu varēsi noskaidrots pats. Tev ir iespēja kopā ar klasi doties ciemos uz vietu, kur dibināta Latvijas valsts.

Ekskursijas laikā Tu varēsi ielūkoties teātra aizkulisēs un darbnīcās, uzdot interesējošos jautājumus un izmēģināt dažas lietas no aktiera ikdienas. Pastaiga caur teātri būs kā saruna starp skatītāju un aktieri, kurš palīdzēs ieraudzīt, kā top izrāde.

Esam pārliecināti, ka pēc ekskursijas tās dalībnieki nākamo teātra izrādi skatīsies ar citām acīm, pievēršot uzmanību lietām, kas līdz šim netika ievērotas.

Ekskursijas ilgums: 1h 40min | Cena: € 150 | Dalībnieku skaits: līdz 25 skolēniem

Informācija par ekskursijas biļešu iegādi: pardosana@teatris.lv


IZBRAUKUMA IZRĀDE-LEKCIJA “KAS IR TEĀTRIS?”

Mērķauditorija: 5.-12. klase

Tas ir aizraujošs 40 minūšu piedzīvojums, kurā tiek stāstīts par teātra un mākslas jēgu mūsdienu pasaulē, demonstrēti video fragmenti no izrādēm, sniedzot komentārus par redzamo, rādot, kā dzīvo un strādā Nacionālā teātra aktieri un citi darbinieki. Izrādē-lekcijā piedalās teātra jaunie aktieri, kuri jauniešiem ir gatavi godīgi pastāstīt par savu pieredzi, par to, kā darbojas teātris. Tā ir iespēja gūt izpratni un interesi par aktiera, režisora, butafora, horeogrāfa, komponista, scenogrāfa profesiju.

Vienas izrādes-lekcijas cena 500 eiro (bez ceļa izdevumiem).

Ieteicamais skatītāju skaits 70 skolēni

Informācija par iegādi: linda.helviga@teatris.lv


LIELĀS ZĀLES IZRĀDES

Frīdrihs Šillers “Ferdinands un Luīze”,
rež. Dita Lūriņa
Artūrs Dīcis “Arī vaļiem ir bail”,
rež. Elmārs Seņkovs
Džuzepe Verdi/Edgars Mākens “La KRITUSĪ”,
rež. Ināra Slucka
Māris Bērziņš “Svina garša,
rež. Valters Sīlis
Rainis/Justīne Kļava “Spēlēju, dancoju”
rež. Elmārs Seņkovs

Mērķauditorija: 9. – 12. klase

Skolēnu grupām izrādes cena 10 eiro, biļetes 2. balkonā

Informācija par izrāžu biļešu iegādi: pardosana@teatris.lv


Mērķauditorija: 1. – 12. klase

Skolēnu grupām izrādes cena 7 eiro.

Informācija par izrāžu biļešu iegādi: pardosana@teatris.lv


20% ATLAIDE SKOLĒNU GRUPĀM

Mērķauditorija: 1. – 6. klase

Informācija par izrāžu biļešu iegādi: pardosana@teatris.lv


20% ATLAIDE SKOLĒNU GRUPĀM

Mērķauditorija: 1. – 4. klase

Informācija par izrāžu biļešu iegādi: pardosana@teatris.lv


20% ATLAIDE SKOLĒNU GRUPĀM

Mērķauditorija: 7. – 12. klase

Informācija par izrāžu biļešu iegādi: pardosana@teatris.lv


20% ATLAIDE GRUPĀM

Mērķauditorija: izrāde bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem un viņu vecākiem

Informācija par izrāžu biļešu iegādi: pardosana@teatris.lv


IZRĀŽU IERAKSTI

Rūdolfs Blaumanis

Indrāni

Režisors Valters Sīlis

Mērķauditorija: 6. – 12. klase

Izrādes ilgums 2h 25min

Tad, kad tu esi Edžiņa vecumā, ir patiešām grūti saprast savu vecāku un vecvecāku strīdus, tomēr izrāde piedāvā iespēju vismaz mēģināt ieklausīties vecāku paaudzes sapņos, cerībās, sāpēs un aizdomāties, ka vēl pēc dažiem gadiem viņu vietā būsi un līdzīgas problēmas risināsi tu. Vienlaikus šis iestudējums ļauj ieraudzīt labākos Nacionālā teātra aktierus un padomāt, kāpēc šī ir viena no visu laiku labākajām latviešu lugām.

Vairāk par izrādi ŠEIT!

Klases pieteikumiem vienas biļetes cena 5 eiro.


Justīne Kļava,iedvesmojoties no Merķeļa

Latvieši

Režisors Toms Treinis

Mērķauditorija: 7. – 12. klase

Izrādes ilgums 1h 30min.

Vācbaltiešu jaunekļa Garlība Merķeļa acīm, latvieši nav pārāk pievilcīga tauta – viņi ir vergi, dzer, dzīvo nožēlojamos apstākļos un nav izglītoti. Latvijas simtgades laikā jaunā dramaturģe Justīne Kļava kopā ar tikpat jauno režisoru Tomu Treini nolēma palūkoties – vai tiešām ar mums bija tik slikti? Varbūt mēs bijām viltīgi un tikai izlikāmies par nabadziņiem, lai iežēlinātu kādu? Un vai tā nenotiek arī šodien? Kā ir ar tavu pašapziņu un drosmi?

Vairāk par izrādi ŠEIT!

Klases pieteikumiem vienas biļetes cena 5 eiro.


Kārlis Krūmiņš/Valters Sīlis

Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris

Režisors Valters Sīlis

Mērķauditorija: 7.-12.klase

Izrādes ilgums 1h 10min.

Valsts dibināšanas dienas simulācija, iespēja pašiem atgriezties vairāk nekā 100 gadus senā pagātnē Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju. Starp patriotiski un jūsmīgi noskaņotiem, bija arī skeptiski un visu apšauboši cilvēki, starp gudriem un erudītiem – apjukuši – visas šīs balsis skanēs jums ausīs, un jums būs jāizšķiras, pie kuriem vēlaties piederēt jūs.

Vairāk par izrādi ŠEIT!

Klases pieteikumiem vienas biļetes cena 5 eiro.


Informācija par izrāžu ierakstu iegādi: pardosana@teatris.lv

Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu.

Izrādes ierakstu būs iespējams skatīties 3 dienas.


IZGLĪTĪBAS RAIDĪJUMS “NO KREISĀS UZ LABO”

Mērķauditorija: no 7.-12. klase

Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma” piedāvā jaunu mācību palīglīdzekli latviešu literatūras apguvei pamatskolā un vidusskolā – “No kreisās uz labo”.

Projekta ideja radusies, tā iniciatorei, režisorei un scenārija autorei Ditai Lūriņai-Eglienai attālināto mācību laikā iesaistoties savas atvases – 8. klases skolēna – latviešu literatūras apguves procesā un konstatējot, ka tas nepavisam nesaista jauno cilvēku un neveido viņā nozīmīgu priekšstatu par literatūru. Režisore, veidojot katra raidījuma saturu, iekļāvusi laikmeta kontekstu, no politiski vēsturiskā līdz sadzīviskajam, pievēršoties gan laikmetam, kurā dzīvoja vai dzīvo autors, gan tam vēsturiskajam laika nogrieznim, par kuru vēsta literārais materiāls.

Rēķinoties ar jaunajai paaudzei raksturīgo klipveida informācijas uztveri, raidījuma “No kreisās uz labo” operators un montāžas režisors Ivo Grīsniņš-Grīslis stāstīto dinamiski paspilgtinājis ar vizuāliem materiāliem – attēliem, rakstītu tekstu uzskatāmu titru formā, animāciju, digitālo dizainu.

“Latvijas skolas somas” mājas lapā https://www.lnkc.gov.lv/lv/videomateriali-par-rakstniekiem bez maksas skatāmi trīs raidījumi, kas veltīti Ingai Ābelei, Ojāram Vācietim, Anšlavam Eglītim un viņu daiļradei.