Oless Makuhins (Ukraina)

Scenogrāfs

Scenogrāfiju un teātra mākslu bakalaura programmā studējis Nacionālā vizuālās mākslas un arhitektūras akadēmijā, Kijivā (2014—2019), maģistra grādu scenogrāfijā ieguvis, Viļņas Mākslas akadēmijā (2019—2021).

Kopš 2021. gada strādā Lietuvas Nacionālā drāmas teātra Inscenējumu nodaļā un ir Bored Panda Studios skatuves noformējuma un dekorāciju ārštata dizainers.

Dzimis arhitektu ģimenē un vizuālajā mākslā sevi redz kopš bērnības. Mākslas studijās un teātrī nostiprinājusies pieeja mākslai — uztvert to kā dzīvu būtni, apziņu, organismu. Mākslas un zinātnes sadures punktos saskata harmoniju. Izpratne par teātri viņam ir process, kas caur lugu un darbību prasa uzsākt komunikāciju ar visu to dionīsisko, kas cilvēkā ir paslēpts. Tas ir jēdziens, kurš palīdz pārvarēt uzmācīgas cilvēka bailes un kompleksus, izprast esamību tās būtībā, kas ir daudz nozīmīgāks fenomens par mūsu ego

pasauli. Darbojies kā rekvizītu meistars, kostīmu mākslinieks un scenogrāfs, nekad nepārtraucot veidot savus personīgos mākslas darbus. Sevi uzskata par starpmediju mākslinieku, kura mākslinieciskā pieeja izpaužas caur nemitīgu teātra konteksta un tēlotājmākslas satikšanos, tādējādi izkopjot savdabīgu māksliniecisko stilu.