Suņa māja (ar tulkojumu ukraiņu valodā)

Marina Smiļaneca

Stāsts par trīs brāļiem, kas pazaudējuši saikni cits ar citu. Tas, kas viņus joprojām vieno, ir tēva mājas, vecais suns Kubiks un… Viņa… Vienīgā. Vienīgā, kas var viņus samierināt. Nu, vai arī sanaidot uz visiem laikiem, izvelkot “no skapja” visus pagātnes noslēpumus… Ar ko tas beigsies? Ar brālību vai kautiņu? Tas atkarīgs no tā, vai viņi ir gatavi piedot un mīlēt.

“Kā nekļūt par suni…” Tiešām, kā? Kad ar tuviniekiem tevi saista vairs tikai vēlme pēc iespējas ātrāk pārdot kopīgo māju. Kad jēdziens “ģimenes saites” skan saspīlēti.

Kad suns tevi saprot labāk nekā miesīgs brālis. Kāpēc viss ir tā? Nepareizas audzināšanas dēļ? Sarežģītu dzīves apstākļu dēļ? Vai vienkārši tādēļ, ka tu pats neproti mīlēt un nevēlies saprast?


“Як не перетворитися на собаку”. Справді, як? Коли з рідними тебе не пов’язує нічого, окрім бажання якнайшвидше продати спільний будинок. Коли поняття “сімейний зв’язок” звучить якось напружено.
Хто винен, що собака розуміє тебе краще за рідного брата? Чому все так? Чому сталося так, що поняття Своя сім’я, Своя рідна хата, Своя земля втрачають сенс? Чи просто через твоє невміння та небажання любити та прощати? Історія трьох братів, що майже втратили зв’язок один з одним. І все, що їх досі об’єднує – батьківський дім, самотність та старий пес Кубик…

26 вересня 2022 року Латвійський національний театр надає можливість всім українцям, що знайшли прихисток в Латвії відвідати виставу за п’єсою Марини Смілянець “Собача хата”. Вартість квитків лише 7 євро. Купити квитки можна в касі театру або онлайн. Та при вході до театру пред’явити документ, що засвідчує українське громадянство.

Mākslinieciskā grupa

Tulkotāja

Māra Poļakova

Scenogrāfs

Valters Kristbergs

Kostīmu māksliniece

Jūlija Kristberga

Gaismu māksliniece

Krista Erdmane

Video mākslinieks

Toms Zeļģis

Muzikālais noformējums

Sniedze Prauliņa

Producente

Linda Helviga

Lomās

Atsauksmes