Zēns dosies uz viesizrādēm Upītē un Durbē

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Zēns” 20.augustā viesojas Upītes kultūras namā, bet 27.augustā Durbes kultūras namā festivāla “Zemlika” ietvaros.   

  

Populārā spāņu mūsdienu dramaturga Huana Majorgas luga, kuras oriģinālais nosaukums ir “Zēns no pēdējā sola”, Elmāra Seņkova režijā ir pirmiestudējums Latvijā, bet  lielu popularitāti tas guvis ar ievērojamā franču režisora Fransuā Ozona filmu „Mājā”.

Tas  ir stāsts par skolotājiem un skolniekiem, par tēviem un dēliem, par cilvēkiem, kas redzējuši jau pārāk daudz, un cilvēkiem, kas vēl tikai mācās skatīties. Darbs par baudu, ko sagādā ieskatīšanās svešās dzīvēs, un par risku, ko rada iespēja sajaukt dzīvi ar literatūru.

Lomās: Ivars Puga, Ināra Slucka, Uldis Siliņš, Jurģis Spulenieks,  Juris Hiršs un Zane Jančevska.

Izrādes scenogrāfe un video koncepcijas autore Evija Pintāne, kostīmu māksliniece Marija Rozīte-Vītola, komponists Edgars Mākens, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, Lindas Ģībietes video.

Izrāde “Zēns” ir saņēmusi 4 “Spēlmaņu nakts” nominācijas, un Uldis Siliņš saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kā gada labākais jaunais skatuves mākslinieks.