Zanes Jančevskas “Dziesmu Dance” 21.03.

Latvijas Nacionālajā teātrī š.g. 21.martā un 16.aprīlī notiek Zanes Jančevskas tautasdziesmu uzvedums „Dziesmu Dance”, kurā aktrise izpilda viņai tuvas un mīļas latviešu tautasdziesmas.

Zane Jančevska: “Bija jāpaiet vienam laika nogrieznim, līdz sapratu, ka mūsu tautasdziesmas, gan runājamās, gan dziedamās, nav tikai ritmisku pantiņu skandēšana, tā teikt- lai vieglāks klaušu darbs.Tās ir gan zināšanas, un padomi, gan joki, un apcelšanās, gan vēsture un augsts morāles kodekss. Mūsējais. Un jo vairāk tajās meklē jo vairāk atrod ,un interesantāk kļūst. Arī dziedot. Un ja mēs visi esam kopā, tad gribas smaidīt un dziedāt un stāstīt… Ko esmu piedzīvojusi, ko esmu uzzinājusi, … un gribas pastāstīt jums. Un pāriet bēdas, un ceļas pašapziņa. Mūsējā. Kopējā. Skanēsim kopā!”

Teātra zinātniece Ieva Struka: „Man vislielākais pārsteigums, skatoties Zanes programmu, bija tas, ka es, lai gan pati esmu dziedājusi vairākos folkloras ansambļos, atpazinu tikai vienu dziesmu. Tātad arī šodien no mūsu tautas dziesmu pūra var „izrakt” nedzirdētas dziesmas. Mēs zinām, ka daudzām latviešu sievietēm piestāv tautastērps, bet nav tik daudz cilvēku, kas ar to rada iespaidu, ka arī mums latviešiem ir bijusi sava aristokrātija. Zane rada tieši šādu iespaidu.”

Uzveduma dalībnieks Ēriks Zeps: „Man visinteresantākais šajā programmā liekas stāsti. Es nevarēju iedomāties, ka tie varētu būt tik ļoti, ļoti interesanti.”

Zane Jančevska pēc vasarā aizvadītās sirsnīgās koncertu sērijas “Dziesmu Dance”, būs dzirdama un redzama Nacionālā teātra Aktieru zālē, lai dalītos ar latviešu tautasdziesmās tik būtisko, dziļo un ļoti daudzveidīgo ētikso un estētisko kodolu.

Koncertuzvedumā piedalās: Lauma BĒRZA (vijole), Ēriks ZEPS (akordeons), Ansis JANSONS (kokle, klarnete).