Viesizrādes augustā

21. augustā Cēsu Mākslas festivālā Nacionālais teātris viesosies ar Juhas Jokelas “gudro” komēdiju “Finlandizācija”. Cēsu Mākslas festivāls vairāku gadu garumā savu teātra mākslas piedāvājumu balsta kritērijos – laikmetīgi, gaumīgi un gudri, uzticot izrāžu atlasi profesorei Silvijai Radzobei, kuras misiju nu turpina Zane Radzobe. Valtera Sīļa gudrā komēdija “Finlandizācija” šogad iekļauta Cēsu programmā kā viena no sezonas spilgtākajām un aktuālākajām izrādēm. Arī Nacionālā teātra iekšējā vērtējumā Kārļa Sebra gredzenu par lomu izrādē tikko saņēma aktieris Gundars Grasbergs. Iestudējuma galvenā intriga slēpjas provocējošajā jautājumā, ko katrs var uzdot sev pats – vai peļņas vārdā ir vērts iet uz kompromisu ar sirdsapziņu, riskējot ar to, ka naktīs vairs nenāks miegs.

23. augustā 17:00 Mežaparka Zaļajā teātrī viesizrāde – Renē Heinersdorfa komēdija “Tik mīla vien” Mihaila Kublinska režijā. Šī spožā komēdija jau divpadsmit gadu Aktieru zālē aizrauj ar viegliem, asprātīgiem dialogiem un spraigiem, negaidītiem sižeta pavērsieniem.

28. augustā izbraukuma izrāde “Slaktiņa dievs” Upītes Tautas namā. Nacionālā teātra tradicionālā vasaras viesizrāde Upītē atsauks atmiņā to laiku, kad bērni skolā mācījās klātienē. Kādas vienpadsmitgadīgas atvases vecāki ierodas pie citas vienpadsmitgadīgas atvases vecākiem, lai intīmā gaisotnē atrisinātu jautājumu, kāpēc viens no bērniem iekaustījis otru un ko tagad darīt. Labi iecerētā vizīte kļūst par savstarpējo attiecību noskaidrošanu un sagādā pārsteigumu abām ģimenēm un daudz jautru mirkļu skatītājiem.