Unikāla iespēja piedalīties jaunas Republikas dibināšanā

Ļoti interesanta iespēja kļūt par 3 dienu performances „Republika” dalībnieku, kurā 2 vakarus no plkst.17.00 līdz 21.00 notiks gatavošanās jaunas valsts dibināšanai, bet trešajā vakarā uz Lielās zāles skatuves piedalīties pašā valsts proklamēšanas svinīgajā ceremonijā, kuru vēros arī skatītāji no zāles.

Gatavošanās valsts dibināšanai notiks ar Latvijā pazīstamu dažādu jomu ekspertu līdzdalību. Būs gan lekcijas par valsts drošību un aizsardzību, par piederību valstij un tautībai, gan praktiskas nodarbības, lai diskutētu un izvēlētos, kāda būtu tā valsts, kurā performances dalībnieki vēlotos dzīvot. Tiks veidota arī jaunās valsts simbolika, karogs, izvēlēts nacionālais ēdiens, dziesma, deja, tērps, dzīvnieks un puķes.

Trīs vakaru performances dalībnieka biļetes cena 15 eiro. Biļetes var iegādāties teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī internetā.

http://www.teatris.lv/lv/izrades/liela-zale/republika

Izrāde tiks veidota, kā Republikas dibināšanas pasākums, ar visu šī pasākuma sagatavošanu. Vispirms 2 vakarus notiek „kursi”, kuros 50 brīvprātīgie-skatītāji veido dibināšanas pasākuma programmu. Latvijā atpazīstamu dažādu nozaru ekspertu (pagaidām vārdus nevaram izpaust) vadībā tiek rakstītas runas, dziesmas, tiek radīts jauns karogs, veikta telpas iekārtošana un sagatavota izklaides programma par godu šim pasākumam. Un tad 3.vakarā (29.10.) tiek dibināta jauna valsts. Šīs izrādes mērķis ir runāt par tiem principiem, kādus mēs tagad izvēlētos, veidojot jaunu valsti, kā arī par to, kādas vajadzības un funkcijas tai būtu, ja mēs gribētu tādu radīt. Mēs esam pieraduši pie tās simbolikas un izpratnes par savu valsti, kāda tā ir kopš Latvijas dibināšanas, taču būtu interesanti atklāt, kāda būtu mūsu valsts simbolika, krāsas un nosaukums, ja mēs šādu dibināšanu varētu veikt vēlreiz. Un tieši izrādes forma ir labs veids kā to atklāt. Notiek vienu reizi.

Tuvāka informācija – Valters Sīlis 26827751