Top Teātra dienas koncerts “Divi vienā”

Kā katru gadu šajā laikā Latvijas Nacionālajā teātrī top Teātra dienas koncerts, šoreiz tas sastāvēs no divām žanriski un intonatīvi atšķirīgām daļām, kas atspoguļojas jau nosaukumā “Divi vienā”, ar apakšvirsrakstiem “Poēma par skatuvi” un “Circeņa pavasaris”. Koncerta režisors Edmunds Freibergs, Circeņa Driskas lomā Jānis Skanis.

Teātra dienas koncerti ir viens no kaislīgāk apspriestiem Nacionālā teātra “izstrādājumiem”, ar kuru sacensties var tikai jaunākais Gadumijas koncerts. Tādēļ šoreiz pie Teātra dienas koncerta veidošanas strādāts ļoti nopietni un rezultāts būs “Divi vienā”. Pirmajā daļā “Poēma par skatuvi” skanēs arī fragmenti no kādreiz ļoti nozīmīgām Nacionālā teātra izrādēm “Sfinksa”, “Indriķa hronika”, “Kerija. Retrospekcija”, “Leo. Pēdējā bohēma”, kā arī mūzikla “Bāskervilu leģenda”. Otrajā daļā “Circeņa pavasaris” būs izklaides programma ar Nacionālā teātra asprātīgāko un dziedošāko aktieru piedalīšanos. No aizskatuves būs izlīdis mūžam jaunais Jāņa Skaņa Circenis, konferansjē pienākumus ir uzņēmies pats koncerta režisors un skatuves personība Edmunds Freibergs.

Koncertā piedalās: Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Madara Botmane, Indra Burkovska, Daiga Gaismiņa, Dita Lūriņa, Anna Klēvere, Maija Doveika, Līga Zeļģe, Laura Siliņa, Ainārs Ančevskis, Uldis Anže, Jānis Āmanis, Mārtiņš Brūveris, Uldis Dumpis, Mārtiņš Egliens, Juris Hiršs, Ģirts Jakovļevs, Normunds Laizāns, Ģirts Liuziniks, Mārcis Maņjakovs, Egils Melbārdis, Jānis Skanis, Voldemārs Šoriņš, Māra Zemdega, Rasma Garne, Lolita Cauka, Edmunds Freibergs, Ivars Puga, Valdis Zilveris, Līga Liepiņa, Gundars Grasbergs.

Scenārija autors Edmunds Freibergs, tekstu līdzautors Jānis Skanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu mākslinieces Ieva Kundziņa un Jurate Silakaktiņa, muzikālais vadītājs Valdis Zilveris, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks Toms Zeļģis, vokālais pedagogs Andris Daņiļenko, producents Jānis Kaijaks.