Top Rūdolfa Blaumaņa joku luga “Trīne” Elmāra Seņkova režijā

Latvijas Nacionālajā teātrī top izrāde ģimenei  Rūdolfa Blaumaņa joku luga “Trīne” Elmāra Seņkova režijā. Titullomā Marija Bērziņa un  Dita Lūriņa. Pirmizrāde 11.maijā.

Izrādes anotācija vēsta: “Blaumaņa talants nopērk visu paaudžu režisorus – viņš spēj sadzīves situācijas pārvērst drāmās un vienlaikus – silti pasmieties par cilvēku vājībām un sapņiem. Elmārs Seņkovs pavasara gaisotnē piedāvās aktieriem izspēlēties uz nebēdu, jokojot par mūžīgo mīlestības tēmu. Mīlēt gribas, bet…”

“Trīne” patiesībā ir tie paši R.Blaumaņa “Trīnes grēki” – joku luga, kas sarakstīta 1896. gadā, pirmpublicēta 1897. gadā, tātad tieši pirms 120. gadiem.  Mūsu “Trīnes” veidotāji izrādei ir izvēlējušies gleznotāja Romāna Sutas krāsu gammu, tā izraudzīta tādēļ, ka vēlā pavasarī un vasaras sākumā Latvijas dabā nevalda ierastie pasteļtoņi, bet gan dzeltenas pienenes, violetas dzegužkurpītes, baltas ievas, sarkanas magones, lillā ceriņi.

Trīne ir viens no spilgtākajiem latviešu dramaturģijas tēliem, kas iezīmē ne tikai savu kāri precēties, bet pirmām kārtām ar savu veiklību un viltību. Ne velti Trīnes lomā vienmēr bijušas labākās teātru aktrises ar lielisku humora izjūtu.

Lomās: Maija Doveika, Agnese Cīrule, Inga Misāne- Grasberga, Liene Sebre, Ainārs Ančevskis, Mārtiņš Brūveris, Mārtiņš Egliens, Arturs Krūzkops, Ivars Kļavinskis, Ģirts Liuziniks, Uldis Siliņš, Jurģis Spulenieks, Jānis Vimba, Igors Šelegovskis, Romāns Bargais.

Izrādes mākslinieks Reinis Suhanovs, asistente Evija Pintāne, grimma mākslinieces Ivanda Šmite un  Līva Drešere, komponists Jēkabs Nīmanis, horeogrāfe Agate Bankava, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Tuvākās izrādes 12.,13, 21.un 25.maijā.