Top izrāde “Noķert RABIT”

Ir sācies darbs pie mūsu īpašā performanču projekta „Šengenas zonas spožums un posts”. Tikko no Latgales, pašas Krievijas pierobežas ir atgriezusies izrādes „Noķert RABIT” ekspedīcija, kurp tā vācu režisora Juliana Herzela vadībā bija devusies, lai izzinātu situāciju pie robežas, iepazītos ar robežsargu un muitas kontroles darbu uz dzelzceļa un autoceļiem, saprastu, cik bieži un kā notiek nelegālā robežas šķērsošana, kā arī veidotu vizuālos materiālus izrādes vajadzībām.

“Noķert RABIT” ir ceļojums uz Eiropas robežām, bet, tā kā Eiropas cietoksnis ir novecojis, tad robežu jēdziens var tikt un bieži arī tiek apstrīdēts.

Izrādes stāsts ir balstīts uz patiesiem notikumiem par nepakļaušanos un sastapšanos ar varas iestādēm. Zinātkāres vadīts un baiļu mākts, vācu režisors Julians Hetzels izstrādā dokumentālu fikciju diviem izpildītājiem un vienam bezpilota helikopteram, mēģinot savienot pretrunīgo – anonīmo padarīt personisku, parādīt neredzamo.

Par projektu „Šengenas zonas spožums un posts”

„Šengenas spožums un posts” ir Latvijas Nacionālā teātra un „Rīga 2014” kopprojets. Tā ietvaros tiks iestudētas 4 izrādes – „Noķert RABIT” Juliana Hecela (Vācija) režijā, „Spožums un posts” Marsijas Lancas (Portugāle) režijā, „Eiro Vīzija” Vida Bareika (Lietuva) režijā un „Republika”apvienības Kviss búmm bang (Islande) režijā.