Top H.Ibsena “Spoki”

Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē Mihaila Kublinska režijā top Henrika Ibsena drāmas „Spoki” iestudējums. Pirmizrāde 15.janvārī.

Šī izrāde sagādās prieku labas dramaturģijas cienītājiem. Osvalds, jauns Parīzē studējis mākslinieks, atgriežas dzimtenē – drūmajā un lietainajā Norvēģijas kalnu pilsētiņā, lai uzdotu savai mātei dažus svarīgus jautājumus par to, kāpēc viņa liktenis izvērsies tāds, nevis citāds. Izrādās, pagātnes rēgi jeb, kā pieņemts latviskot slavenās Ibsena lugas nosaukumu – spoki atrodami tieši šeit – mājās. Par spīti visam, Osvalds meklē glābiņu pie mātes, jo ne kaislība, ne mīlestība to nespēj sniegt.

Slavenais norvēģu dramaturgs Henriks Ibsens risina cilvēka dzīves lielos jautājumus par ikviena cilvēka atbildību, brīvību un dzīves jēgu, uzdodot tos ar izmisīgu nopietnību un dziļumu, ka tie sniedzas pāri kāda konkrēta laika robežām. Tie ir vienlīdz aktuāli kā drāmas rašanās laikā 19.g.s. beigās, tā mūsdienās.

Lomās:

Helēna Alvinga: Lāsma Kugrēna tOsvalds Alvings: Jānis Āmanis vai Kaspars Dumburs tMācītājs Manderss: Voldemārs Šoriņš tGaldnieks Engstrans: Uldis Norenbergs tRegīna Engstrane: Liene Gāliņa