Teātris digitalizē Latvijas valsts proklamēšanai veltīto izrādi

Valsts svētku laikā, no 16. novembra – 3. decembrim, Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar LR Kultūras ministriju piedāvā digitālu izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”, kas tiks iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”.

Izrāde ir valsts dibināšanas dienas simulācija, iespēja pašiem nokļūt 1918. gada 18. novembrī Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko lēmumu par Latvijas Republikas proklamāciju. Starp patriotiski un jūsmīgi noskaņotiem bija arī skeptiski un visu apšauboši cilvēki, starp gudriem un erudītiem – apjukuši. Visas šīs balsis skanēs jums ausīs, un jums būs iespēja izvēlēties, pie kuriem gribat piederēt jūs. Iestudējumā piedalās teju viss teātra aktieru ansamblis.

Izrādes ieraksts tiek veikts, lai iemūžinātu un digitalizētu vienu no oriģinālākajām pēdējo gadu izrādēm. Šogad saistībā ar pandēmijas ierobežošanas pasākumiem tas dos iespēju skolēniem izrādi piedzīvot attālināti – klasē vai mājās, vērojot valsts proklamēšanas notikumus savā viedierīcē, datorā vai pieslēdzot pie televizora.

Scenārija autors Kārlis Krūmiņš: “Šī ir izrāde par izvēlēm. Izvēles, kuras veica mūsu valsts izveidotāji, izvēles, kuras veica mūsu galvenais varonis, izvēles, kuras veica viņa vecāki, un izvēles, kuras veic skatītājs, skatoties šo izrādi tieši tik burtiskā veidā – izvēloties, kuru kanālu klausīties un vai vispār klausīties.” Arī izrādes ierakstā skatītājiem būs iespējams pārslēgt četrus audio kanālus, kuros skan atšķirīgi komentāri uz skatuves notiekošajam.

Pirmās 50 klases (7.-12.klase), kuras pieteiksies, rakstot e-pastu iestudējuma producentei Ilzei Blaubergai – ilze.blauberga@teatris.lv, saņems bezmaksas pieejas kodus.

Latvijas valsts proklamēšanai veltītās izrādes digitalizāciju atbalsta Kultūras ministrija Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Video ieskats projekta tapšanā – https://youtu.be/Q3QEgrgVDR8