Teātra dienas izcilības balvu laureātu paziņošana

Tuvojoties Starptautiskajai teātra dienai, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) kā katru gadu paziņo Teātra dienas Izcilības balvu laureātus.

  1. gadā LTDS valde lēmusi:

· Lilitas Bērziņas balvu pasniegt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrisei VERONIKAI PLOTŅIKOVAI par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā.

· Harija Liepiņa balvu pasniegt Valmieras drāmas teātra aktierim MĀRTIŅAM MEIERAM par izciliem aktierdarbiem, ieguldījumu teātra mākslā un uzticību sev un savai profesijai iepriekšējo sezonu laikā.

· Eduarda Smiļģa balvu pasniegt režisoram VALTERAM SĪLIM par viņa nozīmīgo, drosmīgo un mākslinieciski augstvērtīgo darbu pēdējo sezonu laikā, veidojot sociāli aktīvas un intelektuāli piesātinātas izrādes par būtiskiem šodienas sabiedrības un vēstures jautājumiem visās trīs Baltijas valstīs, bet jo īpaši Latvijā, dažāda izmēra un statusa teātros – gan valsts, gan pašvaldību, gan neatkarīgos projektos un festivālos, bet jo īpaši Latvijas Nacionālajā teātrī.

· Helēnas Tangijevas–Birznieces balvu pasniegt vadošajai baleta solistei (Latvijas Nacionālā operas un balets) ELZAI LEIMANEI par izciliem panākumiem baleta izrāžu izpildītājmākslā, kā arī par aktīvu darbību kā dejas horeogrāfei.

· Jēkaba Dubura balvu pasniegt Latvijas Kultūras akadēmijas profesorei, režisorei MĀRAI ĶIMELEI par gandrīz 50 gadu darbu teātra pedagoģijā, pierādot savu neizsīkstošo enerģiju, radošo garu un profesionālo atbildību, lieliski apliecinot spēju savienot radošo un pedagoģisko darbu, skolojot gan jaunos aktierus, gan jaunos režisorus.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks latviešu teātra mākslas dzimšanas dienā 2. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, Latvijas Nacionālā opera un balets, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija, Latvijas Kultūras akadēmija un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs.