Tapusi izrāde “Juveliera jubileja” ar teātra zelta fonda aktieru piedalīšanos

Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē ir iestudēta Nikolas Makolifas luga  “Juveliera jubileja”, kurā spēlēs teātra zelta fonda aktieri – Astrīda Kairiša, Lolita Cauka, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Lāsma Kugrēna un Dace Bonāte. Režisors Ģirts Ēcis. Izrāde tiks spēlēta divos sastāvos.  Pirmizrādes 6. un 8. aprīlī.

Kad juvelierim Morisam Hodžeram palika 30 gadi, viņš savā dzimšanas dienā devās uz Bekingemas pili, lai paņemtu karaliskās regālijas un aizvestu tās uz Vestminsteras abatiju, kur nākamajā dienā notika Karalienes Elizabetes II kronēšana. Pilī viņš satika Elizabeti, kas tobrīd vēl nebija karaliene, un iemīlējās. Elizabete uzcienāja viņu ar tēju un apsolīja apciemot Morisu viņa 90 gadu jubilejā. Morisa 90 gadu jubileja strauji tuvojas, viņš gaida karalieni, bet viņa sieva šim stāstam nespēj noticēt…

Scenogrāfijas idejas autors ir Ģirts Ēcis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, video mākslinieks Toms Zeļģis.

Nikola Makolifa (Nichola McAuliffe, 1955) ir vairāk pazīstama kā muzikālā teātra, televīzijas seriālu un kino aktrise. Visplašāko  popularitāti viņa ir ieguvusi piedaloties populārajos ITV seriālos “Ķirurgi” (1989-1995) un “Kronēšanas iela” (2001-2002).

Kā muzikālā teātra aktrise Nikola Makolifa ir daudzu nomināciju un balvu laureāte, un ir vienīgā aktrise, kas divas reizes ir ieguvusi prestižo Lorensa Olivjē balvu, pirmo reizi -1988.gadā kategorijā Labākā mūzikla aktrise par lomu mūziklā “Noskūpsti mani, Keita” un 2012.gadā par galveno sieviešu lomu savas lugas “Juveliera jubileja” iestudējumā Edinburgas festivālā.

Nikola Makolifa ir saraksījusi trīs lugas , divus romānus par teātra aizkulišu dzīvi un vairākas bērnu grāmatiņas. Ar lugas  “Juveliera svinības” iestudējumu Maskavas Dailes teātrī  savu astoņdesmito jubileju svinēja  Oļegs Tabakovs.