Sveicam Eduarda Smiļģa balvas laureātu Valteru Sīli!

Pasniegtas ikgadējās Teātra dienas izcilības balvas. Eduarda Smiļģa balva šogad – mūsu Valteram Sīlim.

Latvijas Teātra darbinieku savienības rīkotā ceremonija kā allaž norisinājās Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, taču šoreiz neierastā datumā – nevis Starptautiskajā Teātra dienā, bet datumā, ko varam saukt par latviešu teātra dzimšanas dienu. 1868. gada 2. jūnijā teātris – izrāde “Žūpu Bērtulis” – pirmo reizi tika profesionāli spēlēts latviešu valodā.

Eduarda Smiļģa balva Valteram Sīlim pasniegta par viņa nozīmīgo, drosmīgo un mākslinieciski augstvērtīgo darbu pēdējo sezonu laikā, veidojot sociāli aktīvas un intelektuāli piesātinātas izrādes par būtiskiem šodienas sabiedrības un vēstures jautājumiem visās trīs Baltijas valstīs, bet jo īpaši Latvijā, dažāda izmēra un statusa teātros – gan valsts, gan pašvaldību, gan neatkarīgos projektos un festivālos, bet jo īpaši Latvijas Nacionālajā teātrī. Balvu pasniedza 2021. gada Eduarda Smiļģa balvas saņēmējs režisors Elmārs Seņkovs.

Sirsnīgi sveicam arī pārējos balvu laureātus!

Jēkaba Dubura balvu par gandrīz 50 gadu darbu teātra pedagoģijā saņēma Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, režisore Māra Ķimele.

Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu saņēma Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošā baleta soliste Elza Leimane par izciliem panākumiem baleta izrāžu izpildītājmākslā, kā arī par aktīvu darbību horeogrāfijā.

Lilitas Bērziņas balvu saņēma Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Veronika Plotņikova par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā.

Harija Liepiņa balvu saņēma Valmieras drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers par izciliem aktierdarbiem, ieguldījumu teātra mākslā un uzticību sev un savai profesijai iepriekšējo sezonu laikā.

Laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi, katrs laureāts saņēma arī naudas prēmiju.