Šodien monooperas “#DiToo” pirmatskaņojums Nacionālajā teātrī

#DiToo stāsta par dvīņu māsas piedzīvojumiem Papēžu Ķoņciemā – mazā apdzīvotā vietā Kurzemes jūrmalā, kuras iemītniekiem kopš postošās vētras 1967. gadā, kad jūra pilnībā saplūda ar ezeru, piemīt spējas dzīvot vienlaikus vairākos paralēlos kosmosos un iespējamās vēsturēs. Laika gaitā māsa pamet ciemu. Sastapšanās ar pasaulē valdošajiem priekšstatiem par sievietes seksualitāti raisa pārpratumus un neveiklas situācijas, arī atgriezties dzimtajā ciemā vairs nav iespējams. Vai māsa zina, ko darīt tagad?

 

Kaspars Rolšteins: “Monoopera #DiToo patiks cilvēkiem, kuri labprāt apmeklē komēdijas un dara to ne tikai tādēļ, lai aizmirstu ikdienas grūtības, bet arī, lai priecātos. Jo, kad ir prieks, kā saka gruzīnu filozofs Merabs Mamardašvili, tad ir iespēja saprast vienam otru.”

 

Dita Lūriņa: “Mūsdienu informācijas laukā reālās cilvēku attiecības mēdz aizstāt ar politikas surogātiem. Man kā režisorei #DiToo ir līkumains grants seguma mājupceļš uz tādu mīlestību, ko veido sviedri, asinis un laime, nevis ideoloģija. Man kā aktrisei #DiToo ir satikšanas ar savu dvīņu māsu un, lai to paveiktu, man bija jāsatiek Kaspars Rolšteins. Citējot autoru: “Cik labi, ka blakus ir cilvēks, kas pietur matus, kad tev ir slikti, kad tev viss griežas.” Mums visiem pasaule joprojām griežas kā Vecpils rallija ātrumposms gar Lekšiem. Ja iegriezīsieties teātrī, mēs to jums pieturēsim.”