Repertuārā atgriežas Kārļa Kazāka, Gundara Grasberga un Māra Bīmaņa “JUŠANAS”

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē atgriežas Gundara Grasberga, Kārļa Kazāka un Māra Bīmaņa “Jušanas”. Izrādes 7., 23. un 25.oktobrī.

“Jušanas” ir mūzikas, dzejas un stāstu vakars, kurā mākslinieki paši meklē savu pieaugšanu, spoguļojoties Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša un Vizmas Belševicas dzejas un stāstu rindās, atspīdot paši ar savām dziesmām, saviem vārdiem un sajūtām.

“Jušanas” ir ceļš, kuru, vienā laikā, vienā pilsētā un uz vienas ielas augušie Grasbergs, Kazāks un Bīmanis, ir katrs citādi gājuši, lai sastaptos un kopā stāstītu par pieaugšanu no saknēm līdz mirklim, kurā apzināties, ka tālāk ir jārada pašiem. Vispirms pašiem sevi. Pa ceļam uz galotnēm.

Kā apgalvo uzveduma dalībnieki: ““Jušanas” Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē ir mēģinājums satvert laiku, vārdu un mūziku vienā mirklī, vai pusotrā stundā.”

Gundars Grasbergs, viens no spilgtākajiem savas paaudzes aktieriem, “Jušanu” vakaros ļausies piedzīvotajam un sapņotajam, pašam nozīmīgākajās latviešu autoru dzejas rindās un stāstos. Un ne pirmo reizi aktieris ar savu mūzikas sajūtai papildinās Kārļa Kazāka dziesmu skanējumu, piepildot skaņas ainavu ar basģitāras un klavieru skaņām.

Mūziķis Kārlis Kazāks nereti saviem nozīmīgākajiem mūzikas notikumiem ir izvēlējies Latvijas Nacionālo teātri, un arī “Jušanu” vakarā atskaņos savas un citu autoru dziesmas, dziedot, spēlējot ģitāras un trompeti.

Jau ierasts blakus Kārlim Kazākam redzēt un saklausīt vienu no Latvijas emocionālākajiem un izsmalcinātākajiem ģitāristiem- Māri Bīmani.

Kā apgalvo uzveduma dalībnieki: ““Jušanas” Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē ir mēģinājums satvert laiku, vārdu un mūziku vienā mirklī, vai pusotrā stundā.”

Kārlis Kazāks -mūzikas un vārdu autors, kas radošo darbību mūzikā sācis deviņdesmito gadu vidū Jelgavā grupās “Dull Doll” un “Oceanfall”. Kopš 2007. Gada izdevis četrus solo dziesmu albumus un divus šūpuļdziesmu albumus bērniem.

No projekta dzimšanas ir Latvijas Nacionālā teātra izrāžu cikla “Īstie” dalībnieks un viens no to autoriem.

Radījis mūziku teātra izrādēm “Cilvēks Karamazovs” un “Jaunā ārsta piezīmes” (Latvijas Nacionālajā teātrī), “Emīls un Berlīnes zēni” (Latvijas Leļļu teātris) un “Pielipīgie vārdi” (Dirty Deal teatro).

Ir muzikālā velobrauciena “Velomūzika” idejas autors un organizētājs. Muzikālos koncertceļojumos 4 gadu laikā pa Latvijas attālākajām vietām ar velosipēdiem ir nobraukti jau 2500 km, nospēlējot vairāk par 70 koncertiem.

Pats, nebūdams ar saknēm latgalietis, ir saņēmis Latgaliešu Kultūras balvu “Boņuks” par latgaliešu valodas popularizēšanu.

Māris Bīmanisir ģitārists, kura spēles maniere un atpazīstamība veidojusies jau kopš spēlēšanas Jelgavas grupā ”Oceanfall, kuras sastāvā saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu.

Piedalījies visos mūziķa Kārļa Kazāka albumu ierakstos un nozīmīgākajos koncertos. Muzikā sadarbojies arī ar Gintu Solu, Arni Račinski un citiem.

Vairākas sezonas piedalījies Latvijas Nacionālā teātra izrāžu cikla “Īstie” tapšanā.