Raiņa sapņi piedalās festivālā “TEATR”

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Raiņa sapņi” (2015, režisors Kirils Serebreņņikovs) atdzimst videoformātā un piedalās Baltkrievijas teātra festivālā TEART jeb International Theatre Forum TEART Minskā.

Pēc izrādes 15. oktobra vakarā plkst. 21.00 notiks tikšanās ar skatītājiem tiešsaistē ZOOM platformā, kurā piedalīsies gan Kirils Serebreņņikovs no Maskavas, gan izrādes tapšanā iesaistītā Nacionālā teātra administratīvā vadība – Ojārs Rubenis, Ilona Matvejeva un scenārija autore Ieva Struka.

Izrāde “Raiņa sapņi” tapa 2015. gadā kā vērienīgs teātra veltījums Rainim viņa 150 gadu jubilejā un ievadīja “Gadu ar Raini”, ko turpināja “Uguns un nakts” iestudējums, piedāvājot divas laikmetīgas versijas par Raini, pievēršot uzmanību dzejas valodas spēkam un domu lielumam.

Serebreņņikovs, būdams viesrežisors, skatījās uz mūsu klasiķi ar svaigu skatienu no malas, meklējot, kas tad Rainī ir unikāls un kas – universāls. Režisora mērķis bija saprast, kas padara Raini par pasaules līmeņa mākslinieku, tāpēc poētiskā teātra uzvedumu viņš veidoja, pievēršot uzmanību dažādiem Raiņa dzīves un radošās darbības aspektiem – Bērnība, Sapņi, Valoda, Saule, Sieviete, Revolūcija, Vientulība.

Pusotru stundu garo izrādi caurauda Jēkaba Nīmaņa komponētā mūzika, ko izpildīja paši aktieri un Emīla Dārziņa jauktais koris.

Izrāde kļuva par notikumu Latvijas teātrī un saņēma 7 nominācijas Latvijas profesionālo teātru jauniestudējumu skatē “Spēlmaņu nakts”.

Vairāk par festivālu: http://www.teart.by/ru/program2020/all_events/.