“Pūt, vējiņi!” atgriežas uz Nacionālā teātra skatuves

Tikai augustā uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves iespēja noskatīties godalgoto Elmāra Seņkova iestudējumu “Pūt, vējiņi!”.

Kur slēpjas “Pūt, vējiņi!” fenomens? Vai tiešām poētismā un ilgās? Rakstot lugu, Rainis ilgojās pēc Latvijas, bet mums viņa jau ir. Kas tad šodien ir šīs ilgas? Un pēc kā? Pēc Ulda muskuļu spēka, kas jādzesē dzerot? Pēc Barbas absolūtā godīguma, kas viņu iedzen Daugavā? Kāpēc šī ir populārākā Raiņa luga? Skanot Imanta Kalniņa leģendārajai kinomūzikai, aktieri dzīvo cilvēku “audeklā” ieaudīs savu varoņu likteņus, izspēlēs Raiņa lugu kā kanonu. Paturot acu priekšā vasaras Dziesmu un deju svētkus. Ar domu par rītdienu.

Izrāde tika iestudēta 2018. gadā un ieguva ne vien lielu skatītāju mīlestību, bet arī “Spēlmaņu nakts” balvas 8 kategorijās, tostarp GRAND PRIX, kā arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu “Kilograms kultūras 2018”.

Izrādes radošā komanda: režisors Elmārs Seņkovs, scenogrāfe un vizuālās koncepcijas autore Monika Pormale, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, horeogrāfi Agate Bankava un Jānis Purviņš, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.