Pirmizrādi piedzīvoja izrāde “Suņa māja”

2.oktobrī Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvoja ukraiņu dramaturģes Marinas Smiļanecas lugas “Suņa māja” iestudējums Larisas Semirozumenko režijā.

“Suņa māja” ir stāsts par trīs brāļiem, kas pazaudējuši saikni cits ar citu. Tas, kas viņus joprojām vieno, ir tēva mājas, vecais suns Kubiks un… Viņa… Vienīgā. Vienīgā, kas var viņus samierināt. Nu, vai arī sanaidot uz visiem laikiem, izvelkot “no skapja” visus pagātnes noslēpumus…

Ceļš uz sapratni, tuvību, piedošanu, mīlesību, tā par iestudējumu ir teicis suņa Kubika atveidotājs Jānis Skanis. Mēdz teikt, ka cilvēki plēšas kā suņi, taču iestudējuma režisore atzīst, ka suns var tikt uztverts arī kā mājas sargs, kā mājas gariņš, kā simbols kaut kam tuvam, radniecīgam. Var būt suņa māja, kur ļaudis nesatiek un plēšas kā suņi, bet ir tādi, kas mīl šo māju un pasargā, tāds ir šis simbols.

Lomās: Ģirts Jakovļevs vai Jānis Skanis, Egils Melbārdis, Romāns Bargais, Uldis Siliņš, Elizabete Skrastiņa vai Jana Ļisova.

Radošā komanda: režisore Larisa Semirozumenko (Ukraina), scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Jūlija Kristberga, gaismu māksliniece Krista Erdmane, video mākslinieks Toms Zeļģis, muzikālā noformējuma autore Sniedze Prauliņa.