Paziņoti “Spēlmaņu nakts 2019/2020” balvu ieguvēji

“GRAND PRIX”

Gada mazās formas izrādes titulu un “Grand Prix” saņēma režisora Valtera Sīļa darbs “Puika, kurš redzēja tumsā” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada kustību mākslinieks

Par gada kustību mākslinieci šogad atzīta horeogrāfe Elīna Gediņa par darbu Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Tukšais zieds (Jerma)” un apvienības “Esarte” izrādē “α SAPIENSI”, kas tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros.

Gada kostīmu mākslinieks

Balvu kā gada kostīmu māksliniece saņēma Madara Botmane par darbu Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Alise Brīnumzemē” un Liepājas teātra izrādē “Purva bridējs ugunī”.

Gada gaismu mākslinieks

Laurus kā labākā gaismu māksliniece plūca Lienīte Slišāne par darbu Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”.

Gada video mākslinieks

Gada video mākslinieku gods šogad piešķirts Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Alise Brīnumzemē” komandai – Gintam Gabrānam, Tomam Zeļģim, Gustavam Voldemāram Locikam.

Gada scenogrāfs

Gada scenogrāfa balvu saņēma Reinis Suhanovs par darbu Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Margarēta” un Liepājas teātra izrādē “Šekspīrs”.

Gada aktieris

Gada aktiera godu žūrijas redzējumā izpelnījās Kārlis Reijers par Jēkaba lomu izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Ņurņika lomu izrādē “Katls” un Advokāta lomu izrādē “Margarēta” (visas Latvijas Nacionālajā teātrī).

Gada režisors

Balvu kā gada režisors saņēma Valters Sīlis par izrādēm “Puika, kurš redzēja tumsā” un “Finlandizācija”, kas tapa Latvijas Nacionālajā teātrī, kopā ar Kati Krolli radīto izrādi “Izskatās, ka tu mirsi” teātrī “Dirty Deal Teatro” un Valmieras vasaras teātra festivālā tapušo izrādi “Uzvara ir mirklis”.

Gada mazās formas izrāde

Par gada mazās formas izrādi žūrija atzina režisora Valtera Sīļa darbu “Puika, kurš redzēja tumsā” Latvijas Nacionālajā teātrī.