Noslēdzies lugu ideju “makšķerēšanas” konkurss

2019. gada 15. augustā Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē notika lugu ideju “makšķerēšanas” konkursa fināls, kurā 17 autori klātienē 20 minūšu garumā iepazīstināja ne tikai ar savu lugas ideju, bet arī uzrakstītu dialogu no topošās lugas. Kopumā teātris saņēma 128 lugu ideju pieteikumus.

Autorus vairāk nekā piecu stundu garumā uzklausīja desmit cilvēku žūrija, kurā darbojās galvenokārt režisori, kas ar potenciālo lugu un tās autoru vēlētos strādāt tuvākā nākotnē. Žūrijas sastāvā – teātra direktors un režisors Jānis Vimba, režisori Edmunds Freibergs, Valters Sīlis, Elmārs Seņkovs, Toms Treinis, aktrises un režisores – Ināra Slucka un Dita Lūriņa, teātra literārās daļas vadītāja Ieva Struka, producēšanas daļas vadītāja Ilona Matvejeva, ilggadīgais teātra direktors, tagad direktora padomnieks Ojārs Rubenis.

Saskaitot žūrijas balsis, negaidītā vienprātībā priekšplānā izvirzījās seši autori, ar kuriem notiks tālākas sarunas par lugas izstrādi, tomēr paredzētais balvu fonds palika nemainīts, tāpēc žūrijas priekšsēdētājs Jānis Vimba rosināja palikt pie 3 laureātiem un veicināšanas prēmijas.

Rezultātā

Latvijas Nacionālā teātra žūrija “nomakšķerēja”:

  • Lindas Rudenes lugas “Riests” ideju, atzīstot to par I vietas un 800 eiro ieguvēju
  • Artūra Jankovska lugas “Oligarhs” ideju, atzīstot to par II vietas un 500 eiro ieguvēju
  • Artūra Dīča lugas “Ādams un Ieva” ideju, atzīstot to par III vietas un 300 eiro ieguvēju,

savukārt Andrim Kalnozolam par lugas “Simtais ķieģelis” ideju tiek piešķirta veicināšanas balva un 200 eiro.

Ievērību guva arī Viļņa Vēja pieteikums lugai “Es nebiju disidente” un Aivas Birbeles lugai “Mājas virtuve”.

“Esmu patīkami pārsteigts par ļoti lielo atsaucību un interesantajām idejām. Liels paldies katram, kas piedalījās! Režisori jau ir nolūkojuši sev idejas un ceru, ka tuvākajā laikā idejas pārtaps lieliskās lugās” – atzīst teātra direktors Jānis Vimba.

Ideju “makšķerēšanas” konkurss tika rīkots, meklējot jaunus ceļus, kā Nacionālajam teātrim piesaistīt autorus, kas vēlas rakstīt lugas par Latvijas cilvēkiem un notikumiem, papildinot teātra repertuāru un kvalitatīvas jaunās dramaturģijas piedāvājumu.