No 9.decembra biļešu iepriekšpārdošana FEBRUĀRIM

Latvijas Nacionālais teātris no 9.decembra uzsāk biļešu iepriekšpārdošanu uz februāra izrādēm. Februāra jaunums būs izrāde „Raiņa sapņi”, kurai pirmizrāde būs bijusi 29.janvārī.

Vai Tu zini, par ko sapņoja jaunais Rainis – Jānis Pliekšāns? Ko redzēja savos sapņos Rainis 15 gadus ilgajā trimdā Kastanjolā? Un kādi bija tā Raiņa sapņi, ko mēs pazīstam no bildēm kā kungu ar sirmu ķīļbārdiņu? Vai Tu zini, ka izcilais latviešu dzejnieks un dramaturgs bija arī politiķis un Latvijas Nacionālā teātra direktors? Varbūt esi domājis par to, kāpēc Rainis ticēja sociālai vienlīdzībai, vēl nedzimušajai Latvijas valstij un nākotnes cilvēkam?

Muzikālā izrāde “Raiņa sapņi” ir mūsu veltījums Rainim viņa 150 dzimšanas dienas gadā – tā piedāvās ieskatīties Raiņa dzīvē ar dzejas, sapņu un pārdomu palīdzību, noiet Raiņa dzīves ceļu no piedzimšanas jeb nebūtības līdz nāvei jeb mūžībai. Pa vidu, protams, mīlestība un māksla. Neparastais – Raini mēs vērosim ar viesa acīm. Nacionālajā teātrī ar savu trešo iestudējumu atgriežas Kirils Serebreņņikovs, piedāvājot cieņpilnu skatu uz Raini, bet – no malas. Mērķis – ierakstīt Raini pasaules literatūras kontekstā.

2015.gads ir Raiņa 150. dzimšanas dienas gads, un Nacionālais teātris ir iecerējis šo gadu pavadīt Raiņa zīmē – „Gads ar Raini”. Ir plānotas divas Rainim veltītas izrādes – „Raiņa sapņi” viesrežisora Kirila Serebreņņikova režijā janvāra beigās un „Uguns un nakts” Viestura Kairiša režijā septembrī, kā arī citi pasākumi.