Nacionālajā teātrī debitē režisore Elīza Dombrovska

No 9. marta Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē Elīzas Dombrovskas izrāde pusaudžiem “Pasta nams”, kas tapusi pēc R. Tagores lugas motīviem.

Elīza Dombrovska 2021. gadā beigusi LKA Režijas kursu Elmāra Seņkova un Māras Ķimeles vadībā, pirms tam mācījusies Rīgas Doma kora skolā, kas viņas pirmās izrādes ļauj raksturot kā muzikāli poētiskus piedzīvojumus, izvairoties no sadzīviskiem izteiksmes līdzekļiem. Kā daudzi jaunie mākslinieki, Elīza arī pati piedalās izrādēs, un Nacionālā teātra skatītājiem Elīzas Dombrovskas skatuvisko drosmi, augsto patiesības sajūtu un jūtīgumu ir bijusi iespēja novērtēt Valtera Sīļa izrādē “Komūna”.

Poētiski muzikālā izrāde aicina ļauties pārdomām par sapņošanu, gaidām un atbrīvošanos. Pirms simts gadiem Rabindranats Tagore uzskatīja par svarīgu – lai cik jauns būtu viņa sarunu biedrs – runāt par nāvi. Izrādes laika izjūta līdzinās tam brīdim, kad mēģini kādam izstāstīt to, ko esi nojautis savā sapnī… ja vien būtu īstais pastnieks, kas spētu Tavas jūtas pārtulkot īstajos vārdos. Režisore izrādei velta šādus ceļavārdus: “Jā, Tev ir atsūtīta pastkarte, kura vēlas, lai to izlasa. Kartītei aizmugurē gandrīz nesalasāmā rokrakstā rakstīts “ […] bet kāds slims zēns tālā Bengālijas zemē, kurš redz vairāk par mums visiem, mums pašiem paliekot neredzams, dzied par… kas to lai saprot? – nerādīšu, NĒ…”

P.S. Uzmanību! Izrādē sēž uz matračiem un visi kā viens staigā bez kurpēm skaistās zeķēs!

P.P.S. …ilgojos!”

 

Radošajā komandā: režisore un izrādes dramaturģe Elīza Dombrovska, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Paulīne Kalniņa, komponists Jēkabs Nīmanis, gaismu māksliniece Krista Erdmane, horeogrāfs Ģirts Dubults.

Lomās: Jana Ļisova, Uldis Anže, Gundars Grasbergs

 

Izrādes reklāmas attēlu ģenerējis “Midjourney” mākslīgais intelekts, izmantojot atslēgas vārdus: Amal boy under an orange blanket with a white envelope in his hands.