Nacionālais teātris Starptautisko teātra dienu svinēs ar “IDEĀLO ŽURKU”

27. martā Latvijas Nacionālajā teātrī tradicionāli tiks svinēta Starptautiskā teātra diena, šogad ar iestudējumu “Ideālā Žurka”. Dramaturģes: Anete Konste un Rasa Bugavičute-Pēce, režisori: Jānis Vimba, Arturs Krūzkops un Kaspars Zvīgulis.

Ir pienācis ilgi gaidītais 2018. gads! Bet apkārt, par lielu pārsteigumu, valda nīgrums, nomāktība un neticība.  Tieši Tu esi izredzēts visu sākt no jauna un pārcelties uz teiksmaino Roņu salu – būvēt jaunu valsti no pašiem pamatiem!  
Vai ņemsi mūs līdzi? Tiešām visus? Vai tomēr atstāsi kādu pieskatīt veco Latviju?  
Kā mēs, ideālie latvieši, dzīvotu savā ideālajā zemē 100 ideālus gadus?

„Tāpat kā „īstajos”, vēlamies, lai skatītājs iesaistās, lai domā līdzi – ko viņš ņemtu  uz ideālo Latviju? Lai skatītājs nav tikai vērotājs, lai piedalās, atpūšas un  domās veido savu ideālo Latviju,” atklāj Arturs Krūzkops.

Lomās: Dace Bonāte, Madara Bore, Ilva Centere, Daiga Gaismiņa, Daiga Kažociņa, Anna Klēvere, Sanita Pušpure, Liene Sebre, Līga Zeļģe, Inta Tirole, Ance Kukule, Kaspars Aniņš, Jānis Āmanis, Romāns Bargais, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Igors Šelegovskis, Gundars Grasbergs, Juris Hiršs, Ģirts Jakovļevs, Ģirts Liuziniks, Juris Lisners, Ivars Puga, Kārlis Reijers, Jurģis Spulenieks, Artis Drozdovs, Kristians Kareļins, Kristaps Ķeselis, DJ Aspirīns, Normans Bārbals

Scenogrāfs Aigars Tavkins, horeogrāfs Ģirts Bisenieks, kostīmu māksliniece Vita Radziņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks  Toms Zeļģis, mūzika DJ Monsta, Kārlis Kazāks, konsultants Lauris Zvejnieks.

 

Lindas Ģībietes foto no mēģinājumu procesa