Nacionālais teātris paplašina audiogrāmatu bibliotēku

No 2. jūlija paplašinām e-teātra audiogrāmatu plauktu – dažāda vecuma jaunajiem lasītājiem sadarbībā ar apgādu “Liels un mazs” piedāvājam Vasaras bibliotēku Nacionālā teātra aktieru balsīs. 

Sadarbībā ar apgādu “Liels un mazs” visu vecuma grupu jaunajiem lasītājiem piedāvāsim Vasaras bibliotēkas audiogrāmatas. Pavisam mazajiem no 3 līdz 5 gadu vecumam – Ineses Zanderes “Trīs draugi vienas upes krastā” un Jāņa Joņeva “Slepenie svētki”, ko lasīs Zane Jančevska un Mārtiņš Brūveris. Nedaudz lielākiem – 5 līdz 10 gadus veciem klausītājiem – Sergeja Timofejeva “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi”, Jura Zvirgzdiņa “Mufa”, Laura Gundara “Sveiks, Vali!” un “Vaļa balss”, ko izstāstīs Egils Melbārdis, Mārtiņš Egliens, Anna Klēvere un Marija Bērziņa. Pusaudžiem  Ivars Kļavinskis un Ainārs Ančevskis ļaus ielūkoties Māra Runguļa grāmatā “Pastaiga mirušo pilsētā” un Mairas Dobeles darbā “Nepareizas dzīves skola”. Savukārt, Dita Lūriņa lasīs piedzīvojumu grāmatu gandrīz pieaugušajiem – Džeimsa Stīvensa “Zelta pods”. Lielākā daļa šo grāmatu pabijušas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas izvēlēto darbu saraksta pašā augšgalā . Vasaras bibliotēka darbosies no 2. jūlija līdz 30. septembrim.

Sadarbībā ar vadošajiem Latvijas grāmatu apgādiem jau no 11. jūnija Nacionālā teātra audiogrāmatu plaukts klausītājiem mūsu aktieru lasījumā piedāvā pēdējo gadu labāko prozas darbu izlasi – stāstu krājumus, kas nominēti vai saņēmuši Latvijas Literatūras gada balvu, un citus izcilus darbus.

Latviešu autoru audiogrāmatas Nacionālā teātra aktieru izpildījumā šobrīd ir arī sociāli ievirzīts projekts – gan tāpēc, ka lieti noderēs Latvijas vājredzīgajiem un neredzīgajiem cilvēkiem un nonāks Latvijas Neredzīgo bibliotēkas audiogrāmatu plauktā, gan tāpēc, ka šobrīd pieejamas bez atsevišķas atlīdzības.

Audiogrāmatu plauktu meklē šeit

Foto Kristaps Kalns