Nacionālais teātris kļuvis par ES projekta “GREENSTAGE” partneri

Latvijas Nacionālais teātris kļuvis par ES ilgtspējas projekta “GREENSTAGE” partneri

Ar četru dienu sanāksmi aprīļa beigās Vupertālē (Vācijā) sākās viens no lielākajiem ES projektiem, kura mērķis ir veikt kultūras nozares ekoloģisko pārveidi. “Greenstage” (jeb “Zaļā skatuve”) apvieno četrus teātrus, divas pašvaldības un sešus asociētos partnerus no Vācijas, Itālijas, Latvijas, Austrijas un Slovēnijas, lai izstrādātu vadlīnijas un praktisku rīku kopumu ilgtspējīgām kultūras iestādēm, pārbaudītu tos praksē un padarītu tos pieejamus publiski digitālā platformā.

Projekta “Greenstage” mērķis ir veicināt ilgtspējas principu ieviešanu skatuves mākslas nozarē, sadarbojoties ar iesaistītajām pašvaldībām. Lai sniegtu atbalstu skatuves mākslas nozares organizatoriskā un ražošanas procesa analīzei un ilgtspējīgai attīstībai, projekta laikā tiks izstrādāts SAPA tool jeb organizācijas pašnovērtējuma rīks. Vienlaicīgi uzsākts darbs pie “Zero-Waste Labs” jeb bezatkritumu laboratorijas, kuras laikā tiks iestudētas divas izrādes “Oberhausenas teātrī” (Vācijā) un “Latvijas Nacionālajā teātrī” (Rīgā), kā arī īstenots festivāls “Mladi Levi” (Slovēnijā), praksē realizējot ilgtspējīgas dekorāciju ražošanas un otrreizējas pārstrādes principus.

Projekta laikā izstrādātās vadlīnijas, pētījumi, kā arī digitālie rīki izmantošanai kultūras organizācijās būs pieejami vietnē https://www.greenstage.eu/. Projekta norisei drīzumā varēs sekot līdzi sociālajos medijos (LinkedIn, Facebook, Instagram), un pirmie projekta rezultāti tiks prezentēti vietnē https://www.greenstage.eu/ no 2025. gada sākuma.

Projektu “Greenstage” finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”. Vadošais partneris ir “Oberhausenas teātris”, kas pārstāv Oberhausenas pilsētu. Citi partneri ir “Latvijas Nacionālais teātris” un “Ģertrūdes ielas teātris” Rīgā, “Vīnes Tautas teātris” Vīnē , “Bunker” Ļubļanā un “Vupertāles Klimata, vides un enerģētikas institūts” Vupertālē. Pašvaldības partneris ir Mantujas pašvaldība Itālijā. Asociētie partneri ir Dortmundes, Gelzenkirhenes un Vupertāles pilsētas, kā arī Ļubļana, Rīga un Vīne. Ziemeļreinas – Vestfālenes Kultūrsekretariāts ir projekta pieteikuma iniciators un koordinators.