Nacionālais teātris atklāj 105. sezonu

1. augustā Latvijas Nacionālā teātra kolektīvs sanāca kopā, lai svinīgā sapulcē atklātu 105. sezonu un pasniegtu ceļojošās teātra balvas.

Veltas Līnes ceļojošo balvu “Antas Klints gredzenu” par Violetas lomu izrādē “La KRITUSĪ” saņēma Dita Lūriņa.

Elzas Radziņas kulons par Elizabetas lomu izrādē “Debesjums” – Maijai Doveikai.

Kārļa Sebra gredzens par Ričarda lomu izrādē “Ričards. Nekā personīga” – Arturam Krūzkopam.

Ieviņas un Kārlēna šķiltavas kā labākā jaunā aktrise saņēma Elizabete Skrastiņa.

 

Nodarbinātākie aktieri, kas 104. sezonā piedalījušies visvairāk iestudējumos – Ieva Aniņa un Ainārs Ančevskis.

 

Tuvākās pirmizrādes

Lielā zāle

14. septembrī režisors Elmārs Seņkovs atklās sezonu ar Raiņa un Justīnes Kļavas “Spēlēju, dancoju”, kurā radošā komanda meklēs atbildes uz jautājumiem – kas ir māklinieka misija, vai viņš var ietekmēt vēstures gaitu un kāda ir mūsu katra idividuālā un visu kopīgā atbildība ļaunuma priekšā?

26. oktobrī pirmizrāde Regnāra Vaivara audzināšanas romānam “Suņu ciema Nelaimes lācis”. Tas būs ceļojums, paliekot uz vietas. Kas notiek, kad “pagriez otru vaigu” sastopas ar “aci pret aci un zobu pret zobu”. Par mūžīgu kārdinājumu un kārdinātāju.

Aktieru zāle

26. septembrī Ferdinanda fon Šīraha drāma “Terors” Valtera Sīļa režijā. Izrāde-fiktīva tiesas sēde. Ceļā uz Minhenes stadionu ir lidmašīna, ko sagrābuši teroristi. Aviācijas drošības eksperts pieņem lēmumu notriekt lidmašīnu, bet tajā ir arī 164 nevainīgi pilsoņi. Stadionā – septiņdesmit tūkstoši. Tiesas sēdē notiek diskusija, vai šī bija vienīgā pareizā rīcība un kas dod tiesības izlemt, ka 164 cilvēku dzīvības ir mazāk vērtīgas nekā 70 000.