Nacionālais teātris atklāj 104. sezonu

2. augustā Latvijas Nacionālā teātra kolektīvs sanāca kopā, lai svinīgā sapulcē atklātu 104. sezonu un pasniegtu ceļojošās teātra balvas.

Veltas Līnes ceļojošo balvu “Antas Klints gredzenu” par Intas un Magdalēnas lomām izrādē “Vīrs, kas zināja čūskuvārdus” un Lēdijas Milfordas lomu izrādē “Ferdinands un Luīze” saņēma Agnese Budovska.

Elzas Radziņas kulonu par Majas Ņitovskas lomu izrādē “Sievietes daļas” saņēma Laura Siliņa.

Kārļa Sebra gredzenu par Jāsona lomu izrādē “Mazā naudiņa” saņēma Kaspars Zvīgulis.

Ieviņas un Kārlēna šķiltavas kā labākā jaunā aktrise saņēma Ieva Aniņa.

Par 103. sezonas labāko iestudējumu uz Lielās skatuves tika atdzīts Frīdriha Šillera

 “Ferdinands un Luīze”, režisore Dita Lūriņa. Pirmizrāde notika 2021. gada 16. septembrī.

103. sezonas labākā izrāde mazajos spēles laukumos – Viļņa Vēja skatuves versija pēc Patrīcijas Haismitas un Kreiga Vernera darbu motīviem “Svešinieki vilcienā”. Režisors Vladislavs Nastavševs. Pirmizrāde notika 2021. gada 14. septembrī.

Nodarbinātākie aktieri, kas 103. sezonā piedalījušies visvairāk iestudējumos, ir Daiga Gaismiņa un Egils Melbārdis.

Jaunā sezona

Latvijas Nacionālais teātris jauno sezonu sāks ar režisora un Nacionālā teātra mākslinieciskā vadītāja Elmāra Seņkova izrādi “Pūt vējiņi!”. Augustā ir pēdējā iespēja noskatīties izrādi, kas triumfēja 2019. gada Spēlmaņu naktī, iegūstot Grand Prix un Gada lielās formas izrādes titulu.

104. sezonā Latvijas Nacionālais teātris piedāvās 11 pirmizrādes, kuras iestudējuši astoņi režisori. Šogad repertuārā tiks iekļautas arī izrādes bērniem un jauniešiem, lai Latvijas Nacionālajā teātrī pulcētos un ar kultūru satiktos ikviens interesents.

Tuvākās pirmizrādes

Lielajā zālē

15. septembrī pirmizrāde režisores Ināras Sluckas traģikomēdijai “Aizliegtais pianīns”.

Tā ir veidota pēc 2019. gadā iznākušā Māra Bērziņa romāna motīviem.

Izrādē tiks izspēlēts asprātīgs un traģikomisks stāsts par to, kā mūsu dzīvi ietekmē birokrātija un absurdi likumi, kuri neuzrodas no zila gaisa. Tos sacer mūsu līdzpilsoņi.

21. oktobrī pirmizrāde Reiņa Suhanova izrādei bērniem “Pinokio piedzīvojumi”. Tajā tiks izspēlēts klasiskais stāsts par galdnieku Karlo, kas no koka pagales izgrebj Pinokio, tāpat vien – iedvesmots un iztēlē redzēdams koka pagalē cilvēka kontūras. Puika atdzīvojas un dodas pasaulē, kur kopā ar skatītājiem iepazīst dzīvi visā tās krāšņumā.

Aktieru zālē

22. septembrī Deivida Harovera drāma “Naži vistās” režisores Inga Tropas versijā būs stāsts par pieaugšanu, jo, lai dzīvotu, kaut kam ir jāmirst, atkal un atkal atkārtojot dabas mūžīgo mainības ciklu. Mīlestības stāsts par meklējumiem, par kaisli, par nodevību, par vientulību, par spēju palaist tuvāko uz tālāko lauku, par spēju atvērties otram un iepazīt jaunu pasauli, galu galā par drosmi satikties pašam ar sevi uzartajā tīrumā.

Jaunajā zālē

29. septembrī ukraiņu režisore Larisa Semirozumenko iestudēs ukraiņu dramaturģes Marinas Smiļanecas drāmu “Suņa māja”.

Stāsts par trīs brāļiem, kas pazaudējuši saikni cits ar citu. Tas, kas viņus joprojām vieno, ir tēva mājas, vecais suns Kubiks un… Viņa… Vienīgā. Vienīgā, kas var viņus samierināt. Nu, vai arī sanaidot uz visiem laikiem, izvelkot “no skapja” visus pagātnes noslēpumus…