Nacionālā teātra izrāžu ieraksti LMT Straumē

Jānis Vimba. Kaspars Zvīgulis

Īstā bērnība

Izrādes ieraksts ir šeit: http://straume.lmt.lv/lv/kultura/izrades/ista-berniba/1837

Nacionālā teātra LMT Jaunās zāles Īstais  projekts pavisam noteikti ir ieguvis savu publiku, kam Īstie Ziemassvētki, Īstie Jāņi, Īstais teātris un nu arī Īstā bērnība ir kļuvuši par rituālu. Simpātiskākais šajos pasākumos, tostarp Īstajā bērnībā, ir spēja radīt kopā būšanas sajūtu, kurā tie, kas spēles laukumā, un tie, kas skatītāju rindās, daudz mazāk, nekā ierasts teātra apstākļos, šķirti ar barjeru. Izrādes dalībnieki komunicē ar publiku, apsveicot tās dienas gaviļniekus, tieši vēršoties pie skatītāju rindās sēdošajiem radiniekiem un kolēģiem. Skatītāji priecīgi plaukšķina līdzi muzikālajiem priekšnesumiem, atbild uz konkursa jautājumiem un smejas par jokiem, kas nemirdz ar noslīpētu asprātību, bet drīzāk uzrunā ar vienkāršību.

Pirmizrāde: 2012. gada 14. decembris

Jānis Balodis

Pieaugušie

Izrādes ieraksts ir šeit: http://straume.lmt.lv/lv/kultura/izrades/pieaugusie/1001253

Klases salidojums vienā daļā

Pirmā grāmata bija grāvējs. Otrā grāmata izgāšanās. Tagad viņam ir trīsdesmit gadi un viņš ir nolēmis satikt septiņus tuvākos skolas laika draugus un uzrakstīt par viņiem grāmatu. Tikšanās vietas un satiktie cilvēki visdažādākie, sākot no ārzemēm līdz pat mazpilsētai, no kurienes nākuši viņi visi. Visam cauri mēģinājums saprast to, kāda izskatās dzīve, kuru varētu saukt par veiksmīgu un izdevušos. Par kādiem pieaugušajiem ir kļuvuši tie, kuri sāka būt pieauguši kopā ar tevi no pirmās dienas pēc vidusskolas izlaiduma.

2013./2014. g. sezonas Spēlmaņu nakts nominācija Jānim Balodim – Gada sasniegums orģināldramaturģijā.

Izrāde aizvien ir repertuārā.

Gribu ziemu. Īsto

Izrādes ieraksts šeit: https://straume.lmt.lv/lv/kultura/koncerti/gribu-ziemu/5543

Gribu ziemu. Īsto. Tu arī? Nāc pie mums un ķersim TO īsto sajūtu kopā! Ziemīgā koncertā ar starpbrīdi, dziesmām, jautrošanos un mums – „īsto” aktieriem.

Vairāk dziedāsim, nekā pikosimies. Patīkami jautrs turpinājums izrāžu „Īstie Jāņi”, „Īstais Teātris” un „Īstā bērnība” ciklam.

P.S. Izrāde netiek cenzēta.

2015. gada 11. decembris.

Ināra Slucka, Ēriks Vilsons

Zudušo laiku citējot

Režisore Ināra Slucka

Izrādi var skatīties šeit: http://straume.lmt.lv/lv/kultura/izrades/zuduso-laiku-citejot/1915

Inārai Sluckai teātrī allaž paticis ienest kino vaibstus – gan neuzkrītošā veidā, gan ļoti spilgti un pašā priekšplānā. Izrāde-kinofilma #ZudušoLaikuCitējot ir viens no pirmajiem un spožākajiem šī apgalvojuma apliecinājumiem.
“Film noir” estētikā veidotās izrādes stāsts pārplūst no skatuves uz ekrāna un atpakaļ. Bet izrādes ansamblis, kas redzams uz skatuves, skaitliski ir neliela daļa no tā, kas piedalījās un palīdzēja iestudējuma kino sadaļas tapšanā.

Aizrautīgam darbam ir saldi augļi.
Spēlmaņu naktī izrāde izpelnījās nominācijas režijas, scenogrāfijas, kostīmu, gaismas, video un aktierdarba jomā, bet viss iestudējums kopumā pretendēja arī uz Gada izrādes titulu.

Pirmizrāde: 2012. gada 9. novembris