Mūsu teātra režisors Elmārs Seņkovs atzīts par Lietuvas labāko režisoru

29. marta pēcpusdienā Šauļu Valsts drāmas teātrī tika pasniegtas balvas profesionālajā teātra mākslā: 16 “Zelta skatuves krusti” un “Borisa Dauguvieša auskars”. “Zelta skatuves krusts” ir prestižs apbalvojums Lietuvas teātrī, ko piešķir teātra, operas un dejas māksliniekiem un iestudējumu veidotājiem.

Šogad par labāko Lietuvas režisoru atzīts latviešu režisors Elmārs Seņkovs par Klaipēdas drāmas teātra iestudējumu “Mamma Drosme” (Mama Drąsa). Šajā kategorijā bija nominēti arī nopelniem bagātie un pasaulslavenie lietuviešu režisori Oskars Koršunovs (Oskaras Koršunovas) un Eimunts Nekrošus (Eimuntas Nekrošius).

Elmārs Seņkovs, saņemot balvu, teica, ka nekad to neaizmīrsīs, kā arī piebilda: “Jūtos ļoti patīkami, un man ir grūti aptvert, kāpēc šovakar esmu šeit, jūsu vidū.”

Savukārt kā Gada aktieris tika apbalvots aktieris Darjus Meškausks (Darius Meškauskas) par galvenās lomas atveidojumu izrādē “Mamma Drosme”. Šajā kategorijā bija nominēti arī lietuviešu aktieri Valentīns Masaļskis (Valentinas Masalskis) un Valentīns Novopoļskis (Valentinas Novopolskis)

Kā gada scenogrāfs šogad bija nominēts arī Reinis Suhanovs par darbu pie izrādes “Mamma Drosme”.

Šeit iespējams izlasīt rakstu lietuviešu valodā par apbalvojumu pasniegšanas ceremoniju, kā arī aplūkot ceremonijas fotogaleriju.

Teksts no Kroders.lv