Lugu ideju konkursā “nomakšķerētas” sešas ieceres

2022. gada 6. jūnijā Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē notika lugu ideju “makšķerēšanas” konkursa fināls, kam tika izvirzīti 10 autori, kuri 20 minūšu garumā iepazīstināja ne tikai ar savu lugas ideju, bet arī fragmentu no topošās lugas.

Autorus uzklausīja 10 cilvēku žūrija, kurā darbojās galvenokārt režisori, kas ar potenciālo lugu un tās autoru vēlētos strādāt tuvākā nākotnē. Žūrijas sastāvā – teātra direktors un režisors Jānis Vimba, režisori Edmunds Freibergs, Valters Sīlis, Ināra Slucka, mākslinieks un režisors Reinis Suhanovs, aktrises un režisores – Dita Lūriņa un Marija Bērziņa, aktieri Kaspars Zvīgulis un Raimonds Celms, teātra literārās daļas vadītāja Ieva Struka.

Saskaitot žūrijas balsis un apspriežot ideju atbilstību teātra mākslinieciskajiem plāniem, priekšplānā izvirzījās 6 autori, ar kuriem notiks tālākas sarunas par lugas izstrādi.

Latvijas Nacionālā teātra žūrija “nomakšķerēja”:

I vieta – Lauras Sūnāksles lugas “Nolādētie” idejai;

II vieta – Ilzes Mores lugas “Kukainis” idejai;

III vieta – Lindas Šternas lugas, kam pagaidām vēl nav nosaukuma, idejai.

Veicināšanas balva Klāva Knuta Sukura hiphopam veltītās lugas idejai.

Ievērību guva arī Ineses Tālmanes pieteikums lugai “Ko gan cilvēki teiks?!” un Leldes Jaujas pieteikums lugai “Visi četri vecāki”.

Lugu “makšķerēšanas” konkurss tika rīkots, meklējot jaunus ceļus, kā Nacionālajam teātrim piesaistīt autorus, kas vēlas rakstīt lugas par Latvijas cilvēkiem un notikumiem, papildinot teātra repertuāru un kvalitatīvas jaunās dramaturģijas piedāvājumu.

Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks Nacionālā teātra Baltajā zālē 15. jūnijā 14.00.