Latvijas Nacionālajā teātrī top Oskara Pauliņa “SAJŪTU IZSTĀDE GAISMA”

No 14. jūlija Latvijas Nacionālais teātris atsāk uzņemt klātienes apmeklētājus ar gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa “SAJŪTU IZSTĀDI GAISMA”. Pirmā teātra klātienes pieredze būs neierasta – izstāde sāksies jau pie LMT Jaunās zāles ieejas, kur trijos stāvos izvietotas Oskara Pauliņa spilgtāko radošo darbu fotogrāfijas. Turpinājumā apmeklētājiem būs iespēja pieredzēt attēlu, telpu un skaņu īpaši veidotā sajūtu performancē.

Gaismu māksliniekam Oskaram Pauliņam ir vairāk nekā desmit gadu liela pieredze gaismu mākslā, un pandēmijas laiks māksliniekam rezultējās ar ideju par sajūtu izstādi. Kopā ar idejas radošo vadītāju Kasparu Zvīguli un teātra gaismu meistaru komandu apmeklētājiem būs iespēju piedalīties gaismas pieredzēšanas procesā. “Parasti skatītājs redz skatuves gaismu no malas, tādēļ izlēmām ikvienam dot iespēju brīvi pārvietoties un izbaudīt gaismas pieskārienus. Esmu pārliecināts, ka gaisma ir modusies, tā nespēj snaust, un šoreiz tā šo teātra vientulību sašķels kā ar nazi. Gaisma grib satikt katru no jums dzīvajā – ne onlainā, ne “Zoom”,” pauž Oskars Pauliņš. Sajūtu izstādes notiks 14., 15. un 16. jūlijā un sadarbībā ar “Amber Distribution Latvia” katram izstādes apmeklējuma vakaram būs sava garša. Biļetes pieejamas šeit.

Jūlijā tiks piedāvātas vēl divas pirmizrādes – 23. jūlijā uz e-teātra skatuves Žana Pjēra Dopaņa provokatīvais monologs “Skolotājs!” Intara Rešetina režijā ar Uldi Anži galvenajā lomā (biļetes pieejamas šeit) un 31. jūlijā LMT Jaunajā zālē Māras Zālītes drāma “Margarēta” Reiņa Suhanova režijā ar Daigu Kažociņu titullomā (biļetes pieejamas šeit).

Biļetes tirdzniecībā no 1. jūlija plkst. 10.00 teātra mājas lapā www.teatris.lv.