Latvijas Nacionālā teātra piedāvājums “SKOLAS SOMAS” programmā

1) Izbraukuma izrāde-lekcija “Kas ir teātris?” . Piemērotākā mērķauditorija: 8.-12. klase.

Tas ir aizraujošs 40 minūšu piedzīvojums, kurā tiek diskutēts par teātra un mākslas nozīmi, demonstrēti video kadri no izrādēm, rādot piemērus, kā darbojas Nacionālā teātra māja. Tiek godīgi runāts arī par to, ka var būt garlaicīgas izrādes, tās var būt šokējošas, nesaprotamas un pat neinteresantas. Svarīgi saprast, kas ir tās tēmas, kuras jaunieši vēlas redzēt teātrī.

Jaunie aktieri un režisors mēģinās izstāstīt, kā darbojas teātris, radīt interesi par aktiera, režisora, butafora, horeogrāfa, komponista, scenogrāfa profesijām.

Kontaktpersona Ilze Blauberga blauberga@gmail.com

Vienas izrādes cena 308 eiro (bez ceļa izdevumiem).

2) Izrāde “Sudraba slidas”. Režisors Edmunds Freibergs. Izrāde saskaņā ar repertuāru tiks spēlēta DECEMBRĪ un JANVĀRĪ. Piemērotākā mērķauditorija 1. – 7. klasei.

Biļešu cena  2. balkonā 7 eiro. Ir pieejamas arī biļetes parterā par augstāku cenu.

3)  Gunāra Priedes “Zilā”, režisors Toms Treinis. Izrāde LMT Jaunajā zālē. Mērķauditorija 9.-12. klase.

Vairāk informācijas: https://teatris.lv/izrade/zila

Biļetes cena 7 eiro.

4) Ingas Ābeles “Klūgu mūks”, režisore Indra Roga. Saskaņā ar repertuāru. Mērķauditorija 9.-12. klase.

Vairāk informācijas:  https://teatris.lv/izrade/klugu-muks

Biļešu cena  2. balkonā 7 eiro. Ir pieejamas arī biļetes parterā par augstāku cenu.

5) Artūra Dīča “Arī vaļiem ir bail”, režisors Elmārs Seņkovs. Saskaņā ar repertuāru. Mērķauditorija 10.-12. klase.

Vairāk informācijas: https://teatris.lv/izrade/ari-valiem-ir-bail

Biļešu cena  2. balkonā 7 eiro. Ir pieejamas arī biļetes parterā par augstāku cenu.

6) Izrāde – Raiņa “Pūt,  vējiņi!” Elmāra Seņkova režijā. Saskaņā ar repertuāru. Piemērotākā mērķauditorija: vidusskolēni.

Kur slēpjas “Pūt, vējiņu” fenomens? Vai tiešām poētismā un ilgās? Rakstot lugu, Rainis ilgojās pēc Latvijas, bet mums viņa jau ir. Kas tad šodien ir šīs ilgas?
Skanot Imanta Kalniņa leģendārajai kinomūzikai, aktieri uz dzīvo cilvēku priekškara izspēlēs Raiņa lugu kā kanonu. Ar domu par rītdienu.

Biļešu cena  2. balkonā 7 eiro. Ir pieejamas arī biļetes parterā par augstāku cenu.

7) Īpašais piedāvājums valsts svētku nedēļā “Tikšanās vieta: Rīgas pilsētas 2. teātris”. Režisors Valters Sīlis. IZRĀDE TIKS SPĒLĒTA ARĪ 2019. gada NOVEMBRĪ

Tā kā Latvijas Nacionālā teātra ēka ir tā vieta, kur tika dibināta Latvijas valsts, Nacionālais teātris mūsu valsts simtgadē piedāvā, mūsuprāt, ļoti interesantu projektu “Tikšanās vieta: 2. pilsētas teātris”. Režisors Valters Sīlis (izrādes “Osedžas zeme”, “Svina garša”, “Savādais atgadījums ar suni naktī”) un Kārlis Krūmiņš (izrādes “Šausmu autobuss” režisors un “Savādais atgadījums ar suni naktī” galvenās lomas tēlotājs) veido Latvijas valsts proklamēšanas simulāciju. Katram skatītājam būs speciālas konferenču austiņas ar 3 vai 4 kanāliem, kurās skanēs attiecīgs skaits atšķirīgu attieksmju (patriotisks, pesimistisks, ironisks…) komentārs par notiekošo. Skatītāji varēs ne tikai noskatīties uzvedumu, bet izvēlēties sev interesantāko komentāra kanālu, vai arī brīvi tos pārslēgt.

Biļetes cena 7 eiro.

8) Izrāde – M. Hedona, S. Stīvensa “Savādais atgadījums ar suni naktī”, režisors Valters Sīlis. Piemērotākā mērķauditorija:  5.- 9. klase.Bija septiņas minūtes pāri pusnaktij, kad Kristofers atrada nogalinātu kaimiņu suni. Suni sauca Velingtons. Kristofers nolēma atklāt, kurš ir Velingtona slepkava.
Kristoferam ļoti labi padodas matemātika, un viņš zina visas pasaules valstis un to galvaspilsētas no galvas. Kristoferam nepatīk, ka viņam pieskaras, viņam nepatīk svešinieki un dzeltenā un brūnā krāsa.
Izrāde pusaudžiem un vecākiem. Pusaudžiem par to, kāda ir pasaule, uz kuru var būt arī atšķirīgs skatījums. Vecākiem par to, kā sadzīvot ar neparastu bērnu.

Biļešu cena  2. balkonā 7 eiro. Ir pieejamas arī biļetes parterā par augstāku cenu.

9)  Izrāde – Māra Bērziņa “Svina garša” Valtera Sīļa režijā.

Piemērotākā mērķauditorija: vidusskolēni.

1940. un 1941. gadā Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas, un latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Protams, tas neizdodas. Nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību, un svina garša mutē. Gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek ar Latviju.

LATVIJA. XX gadsimts sērijas romāns – Māra Bērziņa “Svina garša” – tūlīt pēc iznākšanas nokļuva apspriestāko un pirktāko grāmatu vidū. Dēku un piedzīvojumu romāns, no vienas puses, traģikomisku notikumu virkne, kas maina cilvēku dzīves, no otras puses.

Biļešu cena  2. balkonā 7 eiro. Ir pieejamas arī biļetes parterā par augstāku cenu.

10) Izrāde – Harija Gulbja “CĪRULĪŠI”. Režisors Edmunds Freibergs. Piemērotākā mērķauditorija vidusskolēni.

Biļešu rezervācija pa telefoniem 67006336, 67006337

10) Būs pieejamas arī EKSKURSIJAS pa teātri. Biļetes cena 2 eiro.