J.V.Gētes “Klavigo” pirmizrāde 22.septembrī

22.septembrī LMT Jaunajā zālē pirmizrāde Johana Volfganga Gētes “Klavigo” austriešu režisora Folkera Šmita režijā. “Klavigo” Latvijā tiek iestudēts pirmo reizi. Titullomā Kaspars Dumburs. Izrāde tapusi ar Gētes institūta atbalstu.

Stāsts par cilvēku, ko plosa pretrunas starp romantiskas un nesavtīgas mīlestības ideālu un pragmatisku attiecību upurēšanu karjeras labā. Varētu šķist, ka šī dilemma zaudējusi aktualitāti. Taču arī mūsdienās attiecībās bieži vien lielāka nozīme ir mūsu pašdefinētajai tirgus vērtībai, nevis mīlestībai. Attiecības arī šodien tiek uztvertas kā maiņas darījums, partnere vai partneris – par statusa simbolu.

“Luga par cilvēku, kurš nespēj izšķirties starp mīlestību un karjeru, un tas viņu saplosa gabalos. Tā ir ļoti būtiska tēma – mīlestību mēs arvien vairāk uztveram kā produktu, mēs mēdzam izvēlēties savu partneri, lai uztjūnētu savu prestižu un vietu sabiedrībā. Mēs atrodamies situācijā, kad cilvēka ārējā čaula iegūst arvien lielāku nozīmi” – atzīst izrādes režisors Folkers Šmits.

Lomās:Marija Linarte, Marija Bērziņa, Mārtiņš Egliens, Ivars Kļavinskis, Jurģis Spulenieks, Zane Dombrovska.

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Tea Hofmane-Akstelma (Vācija), mūzikas autors Jēkabs Jančevskis, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, video inženieris Toms Zeļģis. Annas Leščinskas tulkojums no vācu valodas.

Folkers Šmits(Volker Schmidt)– dramaturgs, režisors un aktieris.

Dzimis 1976. gadā Klosternoiburgā, Austrijā, netālu no Vīnes. Darbojies Austrijā, Vācijā, Šveicē, Dānijā, Krievijā, Rumānijā, Maķedonijā un Butānā.

Pirmais iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī – Johana Volfganga Gētes “Klavigo”.

īsi raksturo sevikā cilvēku, kam “patīk spēlēties” šīs nodarbes plašākajā un radošākajā nozīmē.

Izrādi atbalsta Gētes institūts.

Foto Kristaps Kalns