Izvēlies izrādi pats ciklā šajā nedēļas nogalē “Anna Kareņina”

Šajā nedēļas nogalē mūsu virtuālajā repertuārā teātra YouTube kanālā no 19:00 izrāde “Anna Kareņina”
Izrādii skaties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=8pxflyqgH5U&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2azoxhAScIx7NoEv0YV0L4TH_7QQujnqsItcyDNcksgxmVOMdi6lmIGFE

„Par cilvēku reizēm drīkst pasmieties, bet, lasot un skatoties “Annu Kareņinu”, nedrīkstētu rasties jautājums, vai izsalkušais drīkst būt izsalcis. Kaut arī augsta ranga ierēdnis Aleksejs Kareņins ir gudrs un izglītots cilvēks, tad, kad viņš klāsta, ka saikne starp viņu un sievu ir Dieva svētīta – tas izklausās pēc atrunas. Gubernators pusmūžā ir apprecējies ar jauno kņazieni, bet kņazieni ir savaldzinājis virsnieks – gudrs, skaists un ar dižciltīgām asinīm. Un Dievs tur nav vainīgs – Viņš radīja Ādamu un Ievu, nedomādams par augstākām aprindām. Tas ir romāns, kurā sievietes laime tiek parādīta kā vīrieša laime,” stāsta režisors Mihails Gruzdovs.

“Anna Kareņina” ir, iespējams, viens no slavenākajiem romāniem pasaulē. Mihaila Gruzdova iestudējums uz mūsu skatuves ar Indru Rogu titullomā 2010. gadā bija spilgts notikums Latvijas teātrī.
Taču katra teātra izrāde ir daudzu mākslinieku un sava amata meistaru kopdarbs. Baudot aktierspēli un lielisko režiju, pievērsiet uzmanību perfektajiem Kristīnes Pasternakas un mūsu šuvēju radītajiem kostīmiem. Novērtējiet Reiņa Suhanova konceptuālo dekorāciju – tolaik viņš vēl bija ļoti jauns scenogrāfs, kurš vairākus pirmos lielos skatuves darbus veidojis tieši Mihaila Gruzdova izrādēs.

Nacionālajā teātra vēsturē šis ir otrais Ļeva Tolstoja romāna „Anna Kareņina” iestudējums.  Pirmo reizi “Annu Kareņinu” Nacionālajā teātrī iestuedēja Alfreds Jaunušans ar Veltu Līni titullomā. Latvijas teātru vēsturē Annas lomu ir spēlējušas gan Lilita Bērziņa Dailes teātrī Eduarda Smiļģa interpretācijā, gan Dace Eversa režisora Fēliksa Deiča iestudējumā Valmieras teātrī, bet visbiežāk Ļ.Tolstoja romāna dramatizējums iestudēts Liepājā.