Izrādes “Pilsēta” un “Mežs”

Nacionālā teātra skatītāji tiek aicināti nebijušā pasākumā kopā nelielā grupā ar dzīvā gida-aktiera un audiogida palīdzību doties nepilnu pusotru stundu garās pastaigās pa pilsētu vai mežu.

Režisors Valters Sīlis, dramaturģe Linda Rudene.

Pilsēta

Pilsēta ir mūsdienu džungļi, kuros ir savi izdzīvošanas noteikumi, savas bīstamās un komforta zonas. Pilsēta ir arī iedvesmas avots māksliniekiem un vieta, kas rada sajūtu, ka atrodies notikumu epicentrā. Pastaigas laikā būs iespēja izsekot līdzi tam, kā mainījusies mūsu uztvere attiecībā uz pilsētu – kā tā no kādreizējās peļņas vietas pārtapusi par vienīgo dzīvesvietu un vai ir iespējams dzīvi pilsētā padarīt harmoniskāku, draudzīgāku dabai un cilvēkam.

Lomās: Madara Bore, Daiga Gaismiņa, Romāns Bargais, Arturs Krūzkops.

Pirmizrāde: 27. septembrī 15:00, tikšanās vieta Nacionālā teātra foajē.

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš

Komponists Gatis Krievāns

Foto – Edgars Lazdiņš

Mežs

Latvijas iedzīvotāji ik dienu atrodas informācijas cīņā par ļoti daudzām dzīves jomām, arī Latvijai tik raksturīgo meža ainavu. No vienas puses, mežizstrāde ir mūsu tautsaimniecības lielais balsts un iztikas avots, no otras puses – Latvija gribētu būt zaļākā valsts Eiropā un pasaulē. Kā un vai to iespējams sabalansēt, vai abu pušu retorika ir godprātīga un kādos gadījumos tā kļūst demagoģiska…

Lomās: Ivars Kļavinskis un Raimonds Celms.

Pirmizrāde: 26. septembrī 15:00, tikšanās vieta Mežaparka galvenā ieeja.

Scenogrāfe un kostīmu māklsiniece Ieva Kauliņa

Komponists Edgars Raginskis

Video padomi izrāžu apmeklētājiem: https://youtu.be/XIEAp4Ax78E

Izrādes dramaturģe Linda Rudene par iestudējumu tapšanu stāsta:

“Abu izrāžu veidošanas procesā vislielākais izaicinājums bijis panākt balansu starp izrādes saturu un formu. Meklēt risinājumus tam, lai sarežģītais audio ieraksta formāts izrādes apmeklētājam iedveš sajūtu par notiekošo kā dzīvu, pulsējošu un neparedzamu pieredzi. Izrādes-pastaigas formāts skatītājam būs īpaša pieredze arī tāpēc, ka tas vienmēr saistās ar zināmu neparedzamības devu. Šajā formātā pastāv tik daudz mainīgo lielumu, ka divas

vienādas izrādes un skatītāju pieredzes nav iespējamas. Pastaigu saturisko vēstījumu vistiešākajā mērā ietekmējuši izvēlētie maršruti. Veidojot izrādes, mēs necentāmies izvēlētajam ceļam uzspiest mūsu radītu nozīmi, gluži pretēji – ļāvām maršrutam diktēt stāsta virzību. Tās būs divas dažādas pieredzes, dažādas tēmas un dažādas vides, tomēr tās vienos ne tikai pastaigas solis, bet arī mēģinājums Mežā ienest daļu pilsētas, bet Pilsētā daļu meža un uzdot jautājumu – vai tas ir tas, ko vēlamies?”

Foto – Edgars Lazdiņš