Tas pasaules gals

Žans Liks Lagarss

Ne tik bieži iznāk sastapties ar patiesi augstvērtīgu mūsdienu dramaturģiju. Aktieri, režisoru un autoru Žanu Liku Lagarsu (1957-1995) kā dramaturgu pa īstam atzina tikai pēc viņa nāves. Līdzīgi kā ar daudziem māksliniekiem, kurus dzīves laikā nesaprata, nenovērtēja… Tā ir dīvaina klātesamība procesam, kad tu strādā ar tāda autora darbu, kuru vēl pēc gadiem pazīs pasaule. Jau šobrīd Lagarsa lugas pieskaitāmas pie franču dramaturģijas klasikas un viņš ir Francijā visvairāk spēlētais mūsdienu dramaturgs  līdzās  Čehovam un Moljēram. Autors, kurš vienkārši un dziļi stāsta stāstus par mūžīgām tēmām – dzimšanu, nāvi un mīlestību.

Režisore Ināra Slucka

Jauns cilvēks pēc daudzu gadu prombūtnes, ko viņš pavadījis tālu no mājām, atgriežas pie ģimenes provinces pilsētā, lai pavēstītu mātei, brālim un māsai kādu bezgala svarīgu jaunumu par savu dzīvi. Izrādas, ka izdarīt to nemaz nav tik viegli.

Žans Liks Lagarss ir ievērojamākais franču 20. gs. otrās puses dramaturgs, kuru Latvijā pazīst tikai pēc viņa lugas „Spēles varoņi”, kā arī Ksavjera Dolana filmas „Tas ir tikai pasaules gals” 2016. gadā.

Izrādes ilgums

1 h 50 min

Jaunā zāle

Pirmizrāde

2018. gada 15. Februāris

Mākslinieciskā grupa

Režisore

Ināra Slucka

GAISMU MĀKSLINIECE

Lienīte Slišāne

KUSTĪBU KONSULTANTE

Agnese Vanaga

PRODUCENTE

Ilona Matvejeva

SCENOGRĀFE UN KOSTĪMU MĀKSLINIECE

Marija Ulmane

TULKOTĀJA

Inga Rozentāle

VIDEO MĀKSLINIEKS

Toms Zeļģis

Lomās

Māte

Dace Bonāte

Sūzanna

Sanita Paula

Katrīne

Evija Krūze

Luijs

Kaspars Zvīgulis

Atsauksmes

Video

Galerija