Suņu ciema Nelaimes lācis

Regnārs Vaivars

Izrāde divos cēlienos


Tas būs ceļojums, paliekot uz vietas. Kas notiek, kad “pagriez otru vaigu” sastopas ar “aci pret aci un zobu pret zobu”. Tas būs par mūžīgu kārdinājumu un kārdinātāju. Atcerieties, katrs varmāka uzskata sevi par upuri. Pāridarījuma piedošana ir līdzjūtīga līdzdalība noziegumā. Ir situācijas, kurās nežēlība ir konstruktīvāka un mazāk postoša nekā (bezgalīga) mīlestība.

Mūsu varone Lilita dodas prom no Tēva, lai pierādītu viņam un pati sev, ka ir tā vērta, lai pasaule viņu mīlētu, jo labdarība ir viņas dzīves aicinājums. Nonākusi Tai pusē Robežai, viņa nokļūst Suņu ciemā, pamestā kopienā, kur cilvēkus vieno ticība, bet nekā cita viņiem vairs nav. Lilita mēģina darīt labu, bet katra viņas rīcība tiek iztulkota pēc cieminieku prāta un katrs viņas labais darbs izprovocē cieminiekus uz kaut ko sliktu. Un tomēr Lilita ir pārliecināta, ka labajam būtu jāuzvar…

Regnāra Vaivara luga un izrāde “Suņu ciema Nelaimes lācis” teātra, video un laikmetīgās mūzikas performances/dievkalpojuma valodā runā par ētiskām, reliģiskām un morālām dilemmām, kas neizbēgami izmaina jebkuru iedzīvotāju Ukrainas, Izraēlas, Palestīnas un citos kara darbības reģionos, arī, ja tā būtu Latvija. Tas ir autora pieņēmums par to, kas notiktu, ja Jēzus šeit ierastos vēlreiz, bet trauslas, gudras un pašapzinīgas sievietes veidolā.


Ieteicamais vecums: 18+

Izrādes ilgums

2 h 55 min

Lielā zāle

Pirmizrāde

2023. gada 26. Oktobris

Mākslinieciskā grupa

Režisors

Regnārs Vaivars

Dramaturgs

Regnārs Vaivars

Scenogrāfs

Valters Kristbergs

Kostīmu māksliniece

Madara Botmane

Skaņu dizainers

Gints Rutks

Video mākslinieks

Toms Zeļģis

Gaismu mākslinieks

Oskars Pauliņš

Producents

Rihards Gāle

Grima māksliniece

Madara Botmane

Lomās

Lilita

Laura Siliņa

Tēvs

Uldis Anže

Jēkabs Cebadejevs

Romāns Bargais

Aklā Andra Jēkabsone

Daiga Gaismiņa

Nespējīgā Toma

Marija Bērziņa

Šofere Jana Petere

Sanita Paula

Smukā Filipa

Ieva Aniņa

Rajona policijas inspektors

Igors Šelegovskis

Jānis II

Gusts Alberts vai Lūkass Daniels Laizāns

Atsauksmes

Video

Galerija

Recenzijas