Daugavpils teātra viesizrāde / NODZĪTUS ZIRGUS NOŠAUJ

Pēc Horasa Makoja romāna motīviem

Tuvākā izrāde sestdien, 1. jūnijā, 19:00

Pirkt biļeti

Amerika Lielās depresijas laikā. Apkārt valda bezdarbs un nabadzība. Cilvēki ir gatavi uz visu, lai kaut nedaudz nopelnītu. Arī piedalīties vairākām diennaktīm ilgā deju maratonā, kura katru mirkli kāri tver skatītāji, kuri dalībniekos jau sen nesaskata cilvēkus. Meli, bailes, nodevība, godkāre piesātina šī šova gaisu. Konkurss kļūst par sīvu cīņu par vietu zem saules, un tiem, kas nespēj atteikties no sapņa par lielo laimestu, nākas ziedot vairāk, nekā viņi bija domājuši.

Kāds izvēlēsies cīņu, lai nepārvērstos par dzīvnieku – nodzītu zirgu; kāds par nodzītu dzīvnieku tomēr pārtaps, nespēdams cīnīties par sevi; kāds, nevēloties vai nespējot tālāk cīnīties, pārtrauks savu pastāvēšanu, saskatot šādā izejā alternatīvu cilvēcības zaudējumam.

Dejas, skatuves kustības, vokāla un aktierspēles sintēze izrādē pēc Horasa Makoja romāna „Nodzītus zirgus arī nošauj, vai ne?” (They Shoot Horses, Don’t They?) motīviem, kas stāsta par cīņu ar savām vājībām un nepārvaramiem apstākļiem.

Izrādes ilgums

2 h 30 min

Lielā zāle

Pirmizrāde

2024. gada 26. Maijs

Mākslinieciskā grupa

Horeogrāfe un libreta autore

Irina Bogeruka

Režisors inscenētājs

Oļegs Šapošņikovs

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece

Inga Bermaka

Gaismu mākslinieks

Sergejs Vasiļjevs

Lomās

Anna Blakunova, Jevgeņijs Mihailovs, Vadims Bogdanovs, Alina Kaļina, Alise May, Kristīna Zaharova, Marks Šelutko, Svetlana Morozova, Vanda Gibovska, Miroslavs Blakunovs, Luiza Prokofjeva, Artjoms Afanasjevs, Natālija Kotona, Alisa Matvejeva, Nikolajs Gedzjuns, Raimonds Paegle, Aleksandra Koguce, Darja Šakalova, Eduards Beļnikovs, Žanna Lubgāne, Mihails Samodahovs, Irina Kešiševa, Ritvars Gailums, Inese Ivulāne - Mežale, Viktors Jancevičs, Egils Viļumovs, Milena Savkina, Zanda Mankopa