Ceļojums uz ziemeļiem

Jēkabs Nīmanis / Kārlis Skalbe, Kārlis Vērdiņš

2018./2019. gada “Spēlmaņu nakts” balvas:

Gada muzikālās partitūras autors Jēkabs Nīmanis

Gada video mākslinieki: Toms Zeļģis, Linda Ģībiete 

Lai izlauztos no ikdienas vienmuļības, mietpilsonības, sīkumainības, ir jādodas ceļā. Šoreiz kopā ar diviem Kārļiem – Skalbi un Vērdiņu – uz Ziemeļiem. Tīrs aktieru muzicēšanas “teātris”, kuru faktūrā iekomponēs komponists Jēkabs Nīmanis, būdams izrādes autors, un mākslinieks Krišs Salmanis.

Izrādē skan Jēkaba Nīmaņa un Kārļa Vērdiņa “Viļņu deja” Valsts akadēmiskā kora Latvija izpildījumā, diriģents Māris Sirmais

“Ceļojums uz ziemeļiem”  būs trešā  no Nacionālā teātra LMT Jaunās zāles četru izrāžu cikla, kas konceptuāli veidos visas sezonas jauniestudējumu repertuāru šajā kamerspēles un joprojām arī drosmīgi eksperimentālajā zālē. Katrā no šī cikla izrādēm dominēs viens no teātra izteiksmes līdzekļiem – vizuālie līdzekļi, kustība, skaņa vai vārds. Šajā izrādē, skanot Jēkaba Nīmaņa mūzikai, tā ir skaņa. Cikla pirmajā uzvedumā – “Antiņš. Zelts. Kalns” īpašs uzsvars bija uz vizuālajiem izteiksmes līdzekļiem – scenogrāfiju, kostīmiem un grimu, ko izceļ gaismu partitūra un trāpīgi papildina video projekcijas. Otrajā izrādē “visas manas vājības ir tavas lūpas” dominē kustība un deja, savukārt Toma Treiņa iestudējumā “Latvieši” vadošais būs teksts.

Izrādes ilgums

1 h 20 min

Jaunā zāle

Pirmizrāde

2019. gada 5. Februāris

Mākslinieciskā grupa

Režisors

Jēkabs Nīmanis

MĀKSLINIEKS

Krišs Salmanis

PRODUCENTE

Ilona Matvejeva

VIDEO MĀKSLINIEKI

Toms Zeļģis, Linda Ģībiete

KOMPONISTS

Jēkabs Nīmanis

DZIESMU TEKSTU AUTORS

Kārlis Vērdiņš

GAISMU MĀKSLINIEKS

Oskars Pauliņš

Lomās

Atsauksmes

Video

Galerija