Izrāde “Skaņdarbs”

11. septembrī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrāde iestudējumam “Skaņdarbs”, kuru režisore Ināra Slucka veltījusi trim aktrisēm-kolēģēm.

Izrādes varones ir sievietes, par kurām neraksta “Ievas Stāsti”, kur nu vēl “Privātā Dzīve”. Par viņu domām un izjūtām neuzzina viņu draudzenes, jo viņas nemēdz izkratīt sirdi. Viņas drīzāk uzticēs savas sāpes spilvenam vai kafijas krūzei, bet no mājas ies laukā smaidošas un visu varošas. Un tomēr viņu dzīves ir tādas pašas kā visiem mums – ar vientulību, bailēm, sāpēm, vilšanos, prieku un mīlestību. Trīs sievietes un viena diena viņu dzīvē.

Lomās: Zane Jančevska, Dace Bonāte, Indra Burkovska.

“Reizēm man vajag apstāties. Man nepieciešams klusums, lai ieskatītos sevī un redzētu otru cilvēku. Mani interesē atšķirība starp vārdos pateikto un noklusēto. Kurā brīdī mēs esam patiesāki? Vai klusējot mēs nepastāstām daudz vairāk?

Vientulība arī ir klusums…

Formulēt vārdos savas sajūtas, pārdomas man vienmēr sagādā grūtības. Pēc tam es atmiņā pārcilāju, ko un kā esmu atbildējusi. Liekas, ka viss, ko sarunāju vai uzrakstīju, tā arī nepiekļuva pie būtiskā. Būtu labāk klusējusi…”

Ināra Slucka, režisore.

Foto – Kristaps Kalns