Izrāde “Pieaugušie” viesojas Cēsīs

Š.g.31.martā izrāde “PIEAUGUŠIE” tiek spēlēta Vidzemes koncertzālē.

Izrādes režisors Valters Sīlis, dramaturgs Jānis Balodis.

Jānis Balodis izrādes anotācijā raksta: „Pirmā grāmata bija grāvējs. Otrā grāmata izgāšanās. Tagad viņam ir trīsdesmit gadi un viņš ir nolēmis satikt septiņus tuvākos skolas laika draugus un uzrakstīt par viņiem grāmatu. Tikšanās vietas un satiktie cilvēki visdažādākie, sākot no valstīm tuvāk vai tālāk aiz Latvijas robežām līdz mazpilsētai no kurienes nākuši viņi visi. Visam cauri mēģinājums saprast to, kāda izskatās dzīve, kuru varētu saukt par veiksmīgu un izdevušos. Par kādiem pieaugušajiem ir kļuvuši tie, kuri sāka būt pieauguši kopā ar tevi no pirmās dienās pēc vidusskolas izlaiduma.”

Izrādes režisors Valters Sīlis: „Kāpēc šāda izrāde? Man gribas „noķert” šo laiku, šo paaudzi, pat savā veidā dokumentēt, jo tur ir ne tikai mani, Jāņa, bet pa detaļai no visu mūsu izrādes dalībnieku klasesbiedriem. Lai arī varbūt ārēji šis nav pats dramatiskākais mūsu valsts vēstures periods, tomēr ļoti daudzi jauni cilvēki ir „apmaldījušies”, jau vīlušies savos sapņos un īsti neatrod savai dzīvei jēgu.

Šis mums ar Jāni Balodi ir pirmais kopdarbs Nacionālajā teātrī. Šoreiz mēs nenācām ar gatavu lugu, mēs ar dramaturgu piedāvājām tēmu, zināmu konstrukciju, kā tas varētu notikt, un aktieri to piepildīja ar saturu. Katrs aktieris varēja ielikt savu pieredzi un tad Jānis to pārvērta dramatiskā materiālā. Pieci aktieri ir jau man pastāvīgi „cīņu biedri”, bet ar pārējiem bija jauna iepazīšanās.”

Lomās: Madara Botmane, Sanita Pušpure, Marta Grase, Līga Zeļģe, Kaspars Aniņš, Kārlis Krūmiņš, Arturs Krūzkops un Jānis Vimba.