Īstā sālsmaize

No 17. septembra Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē koncerts “Īstā sālsmaize”.

Īsto tradīcija Nacionālajā teātrī sākās 2009. gadā. Kopš tā laika pa īstam svinēti Ziemassvētki un Jāņi, pārcilātas visīstākās bērnības atmiņas un gadījumi, kas notikuši teātra aizkulisēs.

Skatītāji par Īstajiem

Natālija: “Lieliska izrāde! Paldies visiem par ieguldīto darbu un enerģiju – ļoti sirsnīgi, nepiespiesti, smieklīgi un vizuāli skaisti.”

Anna: “Tā bija lieliska (..) ballīte, kurā varēja smieties līdz asarām. Tā vien gribējās celties kājās un dejot līdzi aktieriem. To gan, kā jūs saprotat, es neizdarīju, bet gribēt jau nav kaitīgi.”

Solvita: “Paldies!!! Malači! Ļoti patika! Pēc koncerta lielisks noskaņojums, brīnišķīgas emocijas un labs prāts uz ilgu laiku. Iešu uz citiem “īstajiem”.”

Īstie par sālsmaizi

Šogad Īstie aicina tikties Lielajā zālē, tas nozīmē, ka būs vēl vairāk, siltāk un jautrāk:

“Hei, Draugs, mēs Tevi aicinām vēlreiz!

Atceries – martā teātra virtuvē rasols jau bija sagriezts, kūka cepās, mūziķi iemēģināja vakara repertuāru, bet – durvis uz visu teātru visām virtuvēm pēkšņi tika slēgtas?

Ko mēs katrs šai laikā esam apguvuši un sapratuši, uzzināsiet mūsu koncertā, bet Īsto noteikumi paliek spēkā – siltās čībās, garšīgās smaržās un mīkstā pledā ietinies, klausies mūsu virtuves piedzīvojumos! Jo galu galā – kur beidzas visas mājas ballītes? Kur tiek izrunātas visas svarīgākās lietas un pieņemti lēmumi? Kur tu ienāc izsalcis un nervozs, bet izej paēdis un laimīgs? Tieši tā – virtuvē, kur galdā tiks likta katra pašceptā, vasaras laikā sarūpētā “sālsmaize”.”

Koncertā piedalās: Dita Lūriņa, Madara Bore, Mārtiņš Egliens, Madara Botmane, Liene Sebre, Līga Zeļģe, Mārtiņš Brūveris, Jānis Āmanis, Andris Daņiļenko, Romāns Bargais, Raimonds Celms, Uldis Siliņš, Kārlis Reijers, Juris Hiršs, Kaspars Zvīgulis, Gundars Grasbergs, Normans Bārbals, Valdis Zilveris.

Foto – Kristaps Kalns