Ināra Slucka un Dita Lūriņa 30.novembrī piedalās A.Upīša muzeja organizētā sarunā par izrādi “Sieviete”

30. novembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Brīvības ielā 38–4, norisināsies saruna ANDREJU VAKARA ODISEJA – par Andreja Upīša romānu “Sieviete” un tā aktuālo iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī.tAndreja Upīša trešais romāns kļūst par vienu no 20. gadsimta sākuma apspriestākajiem notikumiem latviešu literatūrā – līdzās “negatīvistam” un “noliedzējam” rakstnieks tiek nodēvēts arī par “sieviešu nīdēju”. Nepilnu piecu gadu laikā Andrejs Upīts pamatīgi nostiprina savu vietu un nozīmi latviešu literatūrā, darbos “Jauni avoti”, “Sieviete” un “Zelts” asi un kritiski vērsdamies pret noteiktām gadsimtu mijas sociālām parādībām, sevišķi – materiālas pasaules kairināta un marginālās situācijās nonākuša cilvēka rakstura vājībām.

Ar kādām grūtībām vai pārsteigumiem nākas saskarties, iestudējot un dramatizējot Andreja Upīša darbus? Vai rakstnieka sīkstā ideoloģiskā pārliecība un dzīves uzskati nekļūst par nepārvaramu traucēkli? Vai un cik lielā mērā savulaik nodēvētais “romāns-tiesātājs” ir aktuāls arī mūsdienās?

Sarunā piedalās Latvijas Nacionālā teātra režisore Ināra Slucka, aktrise un titullomas atveidotāja Dita Lūriņa un teātra kritiķi.tIeejas maksa: 2,00 EUR

Būsiet laipni gaidīti!

Tuvāka informācija:tArnis Koroševskis tālr.: 67289767tAndreja Upīša memoriālais muzejs