Edmunds Freibergs iestudē slavenā amerikāņa Jūdžina O’Nīla “Mīla zem gobām”

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē top amerikāņu dramaturga Nobela prēmijas laureāta Jūdžina O’Nīla “Mīla zem gobām”. Režisors Edmunds Freibergs. Pirmizrāde 13.maijā.

Izrādes režisors Edmunds Freibergs: “Šis ir stāsts par māju; par ģimeni, kurā vienmēr trūcis mīlestības un siltuma, par dzīvi, kas ziedota “lielajai idejai”, noliedzot visu cilvēcisko un sakropļojot mājas iemītnieku dzīves. Un tad pienāk brīdis, kad šajā “aukstajā” mājā ienāk MĪLESTĪBA…, brīdis, kad meklējama atbilde uz jautājumu par cilvēka dzīves patiesajām un iluzorajām vērtībām.”

“Mīla zem gobām “ ir mīlasstāsts, kas risinās Amerikas ziemeļaustrumos, akmeņainajā Efraima Kebota fermā. Tā ir vieta, no kuras gribas bēgt uz Kaliforniju pēc saules un zelta, bet kurā Kebota jaunākais dēls tomēr piedzīvo mīlestību. Bet… sieviete, kuru Ebins Kebots iekāro un kura iemīlas viņā, ir tēva jaunā sieva. Pasaules klasikas šedevrā samanāmas gan bibliskas, gan autobiogrāfiskas asociācijas, un vienlaikus tajā ir kaut kas latvisks – zeme, kurai cilvēks spiests kalpot, un kaislība, kas maina cilvēku.

Lomās: Ģirts Jakovļevs, Jānis Vimba, Jānis Āmanis, Evija Skulte un Mārcis Maņjakovs.

Scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa.

Nobela prēmijas laureāts Jūdžins O’Nīls (Eugene Gladstone O’Neill; 1888 – 1953) ir viens no slavenākajiem amerikāņu dramaturgiem. Viņš ir arī trīskārtējs Pulicera balvas laureāts (1920, 1922, 1928). Jūdžīns O’Nīls ir sarakstījis vairāk nekā 30 lugu. Populārākās no tām ir “Mēness likteņa pabērniem”, ”Garās dienas ceļš uz nakti”, “Anna Kristī”, “Sēras piestāv Elektrai”, “Ķēniņš Džons”, “Pikantais pērtiķis” un citas. Latvijas Nacionālajā teātrī 1997.gadā Oļģerts Kroders ir iestudējis “Sēras piestāv Elektrai” ar Indru Rogu galvenajā lomā un 2010.gadā Mihails Kublinskis “Garās dienas ceļš uz nakti” ar Māru Zemdegu un Ģirtu Jakovļevu galvenajās lomās.