Dmitrijs Krimovs iestudē Nacionālajā teātrī

1. februārī Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē gaidāma pirmizrāde Dmitrija Krimova sarakstītajai un iestudētajai nostalģiskajai drāmai pieaugušajiem “Pīters Pens. Sindroms”, kas vienlaikus būs pasaulē pazīstamā režisora debija Latvijas teātrī

Par Ņujorkā dzīvojošā izcilā krievu režisora Dmitrija Krimova izrādēm kritiķi mēdz teikt – tās ir kā dzīvas gleznas, kas top, visai iesaistītajai komandai kopā radot savu īpašo pasauli. Latvijas teātra skatītāji līdz šim varējuši baudīt tikai Krimova Laboratorijas viesizrādes festivāla “Zelta maska” ietvaros, tāpēc debija uz Nacionālā teātra skatuves ir nozīmīgs notikums Latvijas kultūrā.

“Pīters Pens. Sindroms” ir autobiogrāfisks Dmitrija Krimova darbs, kas caur Pītera Pena fabulu stāsta par mākslinieka nenogurstošo sekošanu savai misijai – mākslas brīnumu radīšanai, uzticami kalpojot teātrim visa mūža garumā un nespējot pamest skatuvi.

Dmitrijs Krimovs ir arī profesionāls scenogrāfs, kopumā viņš iekārtojis skatuvi vairāk nekā 100 izrādēm. 2002. gadā pievērsies režijai un kļuvis par pasaulē pazīstamu publikas un arī kritiķu mīlētu režisoru. Izveidojis Dmitrija Krimova Laboratoriju, kur iestudējis aptuveni 30 izrādes. “New York Times” viņu ir nosaukuši par “vienu no pasaules izcilākajiem teātra veidotājiem”. Piecas reizes saņēmis Krievijas teātra augstāko apbalvojumu “Zelta maska”, četras reizes “Crystal Turandot” balvu un “Herald Angel Award” Edinburgas Starptautiskajā festivālā.

Režisors Dmitrijs Krimovs par iestudējumu: “Mūsu izrāde ir par to, ka dzīve rit, cilvēki pieaug, noveco un reizi pa reizei mirst. Un šo straujo dzīves tecējumu tik ļoti gribas aizkavēt un apturēt bērnības mirklī – jo tajā tik daudz kas palicis neieraudzīts! Mēs taču tikai sākām… Un ir cilvēks, kurš vēlas šo laiku apturēt. Tā pat ir viņa profesija. Viņš uzskata to par iespējamu, lai arī pats ir jau noguris. Gandrīz slims. Sasirdzis no izaugušo cilvēku nodevības. Bet no likteņa neizbēgsi, un viņš… Visu pārējo jūs redzēsiet mūsu izrādē “Pīters Pens. Sindroms”. Gaidīsim!”

Vairāk par izrādi ŠEIT!