Dita Lūriņa 5.augustā sniedz ekskluzīvu koncertu VALLĒ

5.augustā plkst. 16.00 Vallē Alfreda Amtmaņa-Briedīša dzimto māju “Zvanītāju Buku” pagalmā uzstādies Dita Lūriņa un kvartets Undertango. Ditu vokāli atbalstīs arī Ainārs Ančevskis.

Dita Lūriņa par to, kas skanēs koncertā:  “Lomas, kuras nevar izdziedāt līdz galam, jo gribas dziedāt vēl un vēl, un tās, kuras nav iedotas vai nav iespējamas.’’

Undertango ir Latvijā populārākais tango ansamblis, kurš aktīvi koncertē kopš 2003. gada. Ansambļa repertuārā ir populāri un mazāk zināmi Astora Piacollas skaņdarbi, tango klasiķu- O.Pugliezes, A.Kanaro, I.Peterburgskaja, O.Stroka darbi, tango no kino filmām (Sievietes smarža, Tango stunda) u.c. Šie ir tikai daži piemēri no ansambļa plašā repertuāra. Oriģinālais intrumentu salikums- vijole, akordeons, klavieres un kontrabass ļauj atskaņot visdažādāko žanru un stilu mūziku: nozīmīgu repertuāra daļu sastāda franču mūzika, klasikas pārlikumi pašu dalībnieku aranžējumos un populārā pasaules mūzika, tādēļ ansamblis ir pieprasīts dažādās svinībās, pilsētu svētkos, korporatīvajos pasākumos un kāzās. Ansambļa atraktīvo uzstāšanos novērtējušas pasākumu aģentūras un koncertu rīkotāji.

Visi kvarteta dalībnieki ir akadēmiski izglītoti mūziķi un strādā savā darbības laukā- Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Latvijas Nacionālajā operā, ir mācībspēki Latvijas mūzikas akadēmijā.

Latvijas Nacionālajam teātrim kopš 1985.gada ir tradīcija, katru gadu 5.augustā Alfreda Amtmaņa-Briedīša dzimšanas dienā pulcēties režisora mājās, šobrīd muzejā -Valles „Zvanītāju Bukās”, un kopā ar Valles pašdarbības kolektīviem sniegt svētku koncertu. Katru otro gadu muzejs piešķir Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmiju kādam no Nacionālā teātra aktieriem.

Par tradīciju ir kļuvis arī dievkalpojums Valles baznīcā, kas dod svētību teātra jaunajai sezonai un aizlūdz par mūžībā aizgājušajiem Latvijas Nacionālā teātra aktieriem.

Koncerts ir bez maksas.