Baltkrievija. Vardarbības vēsture – grāmatas lasījums tiešraidē

Šī gada 17. novembrī 19:00 tiešraidē no Latvijas Nacionāla teātra notiks Baltkrievijas žurnālistu veidotās “Baltā taisnīguma grāmatas” lasījumi.

Tiešraides lasījumu meklē šeit – https://bit.ly/35Bpltg

Grāmatu “Meklējot taisnīgumu. Vardarbības vēsture Baltkrievijā” jeb “Baltā taisnīguma grāmatu” sastādījusi un publicējusi virkne baltkrievu nevalstisko cilvēktiesību un žurnālistu organizāciju. Grāmatā apkopoti 145 žurnālistu pierakstīti stāsti, kur ikdienas cilvēki runā par piedzīvoto vardarbību protestu laikā Baltkrievijā, kad guva smagas fiziskas un psiholoģiskas traumas.

Represijas Baltkrievijā turpinās arī šobrīd, un pēc cilvēktiesību organizāciju aplēsēm var runāt par 17 000 arestu un vismaz sešiem bojāgājušajiem.

Pasākuma režiju un scenāriju veidojusi Ināra Slucka. “Līdzīgi mums, arī baltkrievu tauta savas brīvības cīņu uzsāka ar miermīlīgiem protestiem, bet tas, kas sekoja pēc tam, ir prātam neaptverami… Grūti noticēt, ka tas joprojām notiek šodien, blakus mums, kaimiņvalstī. Valstī, ar ko mūs vieno ne tikai baltā un sarkanā krāsa valsts karogā, ne tikai kopīgas vēstures lappuses, bet “baltu” jēdziens. Un ja vēl pieļauj domu, ka kāds no viņiem, kas dodas aizstāvēt demokrātiskas valsts ideju, varētu būt mans bērns, māsa, brālis, draugs vai kāds no vecākiem… Es nezinu, vai mēs ar šo solidaritātes akciju kaut ko varam mainīt reālajā politisko notikumu gaitā, bet atbalstīt baltkrievu tautu brīvības cīņā un svinēt savu brīvību mēs varam,” saka režisore.

Baltkrievu žurnālistu pierakstītās protestu dalībnieku liecības lasīs Latvijas Nacionālā teātra aktieri; lasījumus papildinās žurnālistes Sigitas Roķes intervija ar notikumu aculiecinieku žurnālistu Ruslanu Kuļeviču no Grodņas (Baltkrievija).

Tiešraidi būs iespējams vērot portālā DELFI, kā arī Latvijas Nacionālā teātra, Ģertrūdes ielas teātra, Dānijas Kultūras centra un Baltijas Mediju izcilības centra Facebook lapās.

Stāsti: “Baltā taisnīguma grāmatas” autori, Sigita Roķe.

Lasa aktieri: Uldis Anže, Raimonds Celms, Maija Doveika, Egils Melbārdis, Kaspars Aniņš, Kārlis Reijers.

Lasījumus atbalsta Dānijas Kultūras centrs, Baltijas Mediju izcilības centrs, tie notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri un Ģertrūdes ielas teātri.

Video ieskats – https://youtu.be/CaXR4rZmcGQ